Więcej
  Strona głównaInstytucjeProfilaktyka i ekologia w szkole w Konarach

  Profilaktyka i ekologia w szkole w Konarach

  14 listopada w szkole w Konarach obchodziliśmy Dzień Profilaktyki. Z tej okazji uczniowie klas 6 i 8 przygotowali przedstawienie pokazujące zgubne skutki palenia papierosów, picia alkoholu i stosowania narkotyków. Wszystkiemu przyglądała się zaproszona przez szkołę Bożena Janus z PSSE w Grójcu, która przedstawiła uczniom klas starszych sposób powstawania uzależnień, ich rodzaje oraz wpływ używek na organizm młodego człowieka. Młodsi uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i zasady higieny osobistej, pomocne w zapobieganiu grypie i przeziębieniu.

  Tego samego dnia mieliśmy również przyjemność gościć Dorotę Strzyżewską i Klub Młodego Odkrywcy „Eksploratorzy przyrody”, który działa w Szkole Marzeń PSP nr 72 w Piasecznie. Klubowicze realizują projekt „Z nauką w świat”, który zakłada integrację międzykulturową poprzez wspólne doświadczenia i badania naukowe. Program jest realizowany w partnerstwie z UN Global Compact Network Poland, w ramach działań programu United Bussines for Ukraine. Nasza placówka została zaproszona do współpracy. Młodzi odkrywcy zaprezentowali swoje działania oraz zasady pracy metodą naukową. Wspólnie przeprowadzimy projekt badawczy zatytułowany „Jakość powietrza, którym oddycham”. Badania będą prowadzone jednocześnie w Konarach i w Piasecznie, a następnie na kolejnym wspólnym spotkaniu uczestnicy projektu będą porównywać rezultaty pracy każdego zespołu. Dzięki takiej pracy badawczej dowiemy się gdzie mamy czystsze powietrze.

  Serdecznie dziękujemy Dorocie Strzyżewskiej oraz Klubowiczom za wizytę i zaproszenie do realizacji projektu.

  PSP Konary

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE