Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiR„Gwiazdo świeć, kolędo leć” – koncert, który rozpoczął świąteczny czas w Warce

  „Gwiazdo świeć, kolędo leć” – koncert, który rozpoczął świąteczny czas w Warce

  Tylko kilka dni dzieli nas od świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy Warki rozpoczęli przedświąteczny tydzień wspaniałym wydarzeniem, dzięki któremu w mieście na dobre zagościł „duch świąt”. W poniedziałek, 18 grudnia o godz. 18:00 w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek pt. „Gwiazdo świeć, kolędo leć”.

  Na początku prowadzący wydarzenie Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba zaprosił na scenę Burmistrza Warki – Dariusza Gizkę, przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego – Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego i Radnego Sejmiku Leszka Przybytniaka oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce – Iwonę Dąbrówkę. Z okazji 25-lecia działalności instytucji, została ona wyróżniona pamiątkowym medalem „Pro Masovia”, a świąteczny koncert był uroczystym rozpoczęciem wspólnego świętowania jubileuszu.

  Następnie Burmistrz Warki oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego złożyli obecnym na koncercie najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

  Później już tylko muzyczna uczta – koncert napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza. Na scenie pojawili się kolejno: kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet w składzie: Marta Ziarko (wiolonczela), Elżbieta Porębska (altówka), Maksymilian Grzesiak (pierwsze skrzypce), Sławomir Talacha (drugie skrzypce), pianista Tomasz Krezymon (w zastępstwie za Włodzimierza Korcza, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w koncercie) oraz wokaliści – Alicja Majewska, Olga Bończyk i Łukasz Zagrobelny. Pośród kilku znanych kolęd zebrani usłyszeli przepiękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki do tekstów najwybitniejszych polskich autorów, m.in. Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Magdaleny Czapińskiej czy ks. Jana Twardowskiego.

  Dźwięki kolęd, świąteczny nastrój i wspólny śpiew – to wspaniałe rozpoczęcie okresu Bożego Narodzenia!

  Na zakończenie koncertu uczestnicy otrzymali upominek – jabłka od SPZOZ w Warce.

  Organizatorzy koncertu: Samorząd Warki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.

  Koncert Świąteczny był częścią projektu „Powiat Grójecki – Stolica Kultury Mazowsza 2023”.

  Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Zdjęcia – Rafał Donica

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE