Więcej
  Strona głównaInstytucjeNauka u stóp Wezuwiusza - ERASMUS uczniów z CKZiU w Nowej Wsi

  Nauka u stóp Wezuwiusza – ERASMUS uczniów z CKZiU w Nowej Wsi

  28 uczniów i cztery nauczycielki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi rozpoczęło udział w aktywności kulturowej w ramach programu Erasmus + we Włoszech. Koordynatorem tej mobilności edukacyjnej jest Stowarzyszenie Semper Avanti.

  3 grudnia wczesnym rankiem opuściliśmy zaśnieżoną Warszawę i po dwóch godzinach lotu wylądowaliśmy w słonecznym Neapolu. Naszym celem były Pompeje, gdzie gości nas organizacja Active Youth for Europe, reprezentowana przez przesympatycznego Ferdinanda i równie miłą Annę. Niedzielne popołudnie przeznaczyliśmy na spacer urokliwymi uliczkami miasta. Podziwialiśmy ruiny starożytnych Pompejów w Parku Archeologicznym, gdzie ogromne wrażenie zrobiły na nas: amfiteatr, Casa della Venere (Dom Wenery), Tempio di Giove (Świątynia Jowisza), Orto dei Fuggiaschi (Ogród Uciekinierów), Foro (Forum).

  W poniedziałek rano spotkaliśmy się z uczniami szkoły językowej Istituto Scolastico Cesare Brescia di Pompei. Podczas zajęć integracyjnych uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać się znajomością języka angielskiego i nawiązać relacje z włoskimi rówieśnikami. Po południu kontynuowali zacieśnianie więzi w mniejszych grupkach w lokalnych kafejkach.

  Podczas naszego pobytu mamy możliwość poznać różne aspekty włoskiej kultury – kuchnię, obyczaje, przyrodę. Działania te służą zwiększeniu świadomości kulturowej, nawiązaniu dialogu międzykulturowego, odkryciu nowego miasta, poszerzeniu wiedzy na temat dyskryminacji i przemocy. Czerpiemy wielką przyjemność z ich realizowania.

  Ewa Malowaniec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE