Więcej
  Strona głównaBlogiDzień Dawcy Szpiku w Zespole Szkół na Obwodowej

  Dzień Dawcy Szpiku w Zespole Szkół na Obwodowej

  W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek z krwi lub szpiku od niespokrewnionego dawcy.

  Mając tę wiedzę szkolne wolontariuszki z maturalnej klasy podczas tygodnia edukacji na temat DKMS, rozwiewały wszelkie wątpliwości związane z krążącymi mitami dotyczącymi oddawania szpiku, szerzyły ideę dawstwa oraz zapoznawały szkolną młodzież z procedurami pobrania szpiku i komórek macierzystych. Opowiadały również o tym, jak ważne jest bezinteresowne pomaganie chorym na nowotwory krwi.

  Uwieńczeniem kampanii edukacyjnej był zorganizowany 22 listopada w Zespole Szkół w Warce we współpracy z Fundacją DKMS Dzień Dawcy Szpiku.

  Wśród uczniów, ich rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców Warki udało się zarejestrować 32 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

  Dodatkowo w ramach akcji zorganizowano kawiarenkę charytatywną na cele Fundacji DKMS. Młodzież szkolna bardzo licznie zaangażowała się w przygotowanie ciast oraz ich zakup. Także rodzice po zebraniach klasowych, czując potrzebę osłodzenia sobie życia, chętnie korzystali z możliwości nabycia słodkości.

  Szkolny Zespół wolontariuszy po całym dniu pozytywnych emocji, podjął decyzję, by każdego roku przeprowadzać akcję zwiększającą świadomość ludzi oraz liczbę potencjalnych dawców.

  Zatem do zobaczenia za rok!

  Szkolny Zespół Wolontariuszy DKMS

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE