Więcej
  Strona głównaInstytucjeTydzień życzliwości i cyberbezpieczeństwa w wareckim LO

  Tydzień życzliwości i cyberbezpieczeństwa w wareckim LO

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce została zorganizowana akcja promująca życzliwość i bezpieczeństwo w sieci internetowej. Pod kierunkiem Joanny Lesznowolskiej i Honoraty Norberciak, uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klasy 2a opracowywali i przygotowywali realizację projektu „Tydzień życzliwości i cyberbezpieczeństwa”. Finał akcji miał miejsce w dniach 20 – 24 listopada. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci Internet i zwrócenie uwagi jak ważna w naszym życiu jest życzliwość. Przez cały tydzień społeczność szkolna zachęcana była do podejmowania różnych działań.

  Na początek uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w szkoleniach z cyberbezpieczeństwa. W szkole pojawiły się informacje w formie plakatów, o zagrożeniach jakie niesie ze sobą sieć Internet oraz instytucjach pomagających osobom zaatakowanym przez cyberprzestępców. Magicznym miejscem, była przygotowana przez młodych społeczników „Życzliwa Fotobudka”. Już sama obecność wśród uśmiechniętych emotikon powodowała, że wszyscy byli radośni i serdeczni dla innych, a robieniu zdjęć nie było końca. Przez cały tydzień rozbrzmiewały na ustach uczniów gorące pozdrowienia w różnych językach świata, które były przygotowane przez wolontariuszy na szkolnej tablicy.

  Motywujące hasła umieszczone na drzwiach każdej z sal lekcyjnych, zachęcały do wzajemnej pomocy i empatii.

  Punktem kulminacyjnym projektu, było osobiste powitanie przez Panią Dyrektor Ewę Karkowską wszystkich uczniów wchodzących do szkoły.

  Na zakończenie projektu, uczniowie wareckiego Liceum wzięli udział w konkursie, którego wyniki pokazały, że młodzież szkoły doskonałe zna i potrafi właściwie reagować na zagrożenia wirtualnego świata. Stworzenie „żywego” uśmiechu przez grupę szkolnej młodzieży zamknęło działania związane z projektem.

  Dziękujemy Pani Dyrektor, wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, uczniom i pracownikom szkoły, za pomoc, zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w projekcie.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE