Więcej
  Strona głównaInstytucje„50-lecie z Gwiazdką” w CKZiU w Nowej Wsi

  „50-lecie z Gwiazdką” w CKZiU w Nowej Wsi

  W roku jubileuszu istnienia naszej szkoły świętowanie Bożego Narodzenia odbywało się pod hasłem „50-lecie z Gwiazdką. W ten świąteczny czas niechaj miłość będzie w nas”.

  21 grudnia 2023 roku obyło się wigilijne spotkanie nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz emerytowanych pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

  Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14:00. Niepowtarzalny, świąteczny wystrój sali wykreowały panie: Małgorzata Malec, Katarzyna Smolarek, Alina Majewska i Maria Kocewiak. Niezwykłą przyjemność sprawił wszystkim program artystyczny, przygotowany przez uczniów technikum pod opieką Beaty Kazusek. Kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych niezawodnych solistów z towarzyszeniem chóru niejednemu widzowi wycisnęły łzę wzruszenia z oczu. Po części artystycznej spotkanie kontynuowano przy pięknie przystrojonym wigilijnym stole. Panował niemal rodzinny nastrój – opowieściom, wspomnieniom, żartom nie było końca.

  Wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli Technikum im. Tomasza Nocznickiego odbyło się w piątek, 22 grudnia. Swoją obecnością zaszczycili nas: Jan Madej – Przewodniczący Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Powiatu Grójeckiego, Barbara Tybiszewska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i Marzena Tomaszewska – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, Artur Pietrzycki – prezes firmy Twój Owoc Sp. z o. o. w Wichradzu, Sławomir Doliński – współwłaściciel Szkółki Drzew Owocowych „Dolińscy”, Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi, Mariola Lenarczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Gościliśmy także członków Komitetu Obchodów Jubileuszu 50-lecia szkoły i Zjazdu Absolwentów: Danutę Bagnicką i Janusza Miecznika.

  Była to dla wszystkich okazja do bycia razem i refleksji nad tym, co naprawdę ważne w życiu współczesnego człowieka. W świąteczny nastrój wprowadził uczestników spotkania program artystyczny, powtórzony dla całej szkolnej społeczności przez nieco stremowanych artystów. Mimo nerwów wszystko się udało i wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Głos zabrała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Równie ciepłe słowa z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku skierowali do szkolnej społeczności przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

  Po apelu uczniowie, wychowawcy i nauczyciele spotkali się przy „wigilijnych” stołach, by raczyć się pierogami, rybą, słodkościami i owocami. Klasowemu świętowaniu towarzyszyła miła, serdeczna atmosfera. Dzięki wspólnie spędzonemu czasowi mogliśmy poczuć się niemal jak rodzina. I to rodzina nie byle jaka, bo z pięćdziesięcioletnią tradycją. Poczucie dumy, wynikające z tego faktu, będzie nam towarzyszyło przez kolejne miesiące.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE