Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRInwestycje w Gminie Warka 2023 - INFRASTRUKTURA SPORTOWA I REKREACYJNA

  Inwestycje w Gminie Warka 2023 – INFRASTRUKTURA SPORTOWA I REKREACYJNA

  Rok 2023 to bardzo dobry rok dla gminy Warka, w którym mimo nadal utrzymującej się wysokiej inflacji, udało się podtrzymać dobrą tendencję ostatnich lat w zakresie inwestycji i aktywizacji mieszkańców, a także zrealizować wiele wyczekiwanych i ważnych zadań.

  Kontynuujemy prezentację zrealizowanych lub rozpoczętych w roku 2023 inwestycji i działań w Gminie Warka. W poprzednich częściach prezentowaliśmy INFRASTRUKTURĘ DROGOWĄ I TRANSPORT (kliknij tutaj) oraz INFRASTRUKTURĘ WODNO-KANALIZACYJNĄ I KOMUNALNĄ (kliknij tutaj). Dziś kolejne ważne dla mieszkańców działania…

  INFRASTRUKTURA SPORTOWA I REKREACYJNA

  1. Zagospodarowanie brzegów rzeki Pilicy w Warce

  W ramach zadania wybudowano ciąg pieszo-rowerowy na koronie wału, utwardzono teren przy strzelnicy, utworzono plażę, powstały kładki, a także pływający pomost. Zagospodarowano teren w zieleń, a także w małą architekturę. Na plaży postawiono parasole, leżaki, ławki i kosze.

  Przy ul. Nowy Zjazd w Warce wybudowano plac zabaw. Powstały tu dwie strefy do zabaw: pierwsza dla dzieci w wieku 5-14 lat, druga dla dzieci młodszych. W strefie pierwszej wybudowano m.in. linarium. Na placu zabaw oraz ścieżce pieszo-rowerowej zainstalowano monitoring. W tym roku  gmina  wyposażyła plac zabaw w parasole kryte trzciną oraz zagospodarowała teren i przylegającą do placu zabaw skarpę zielenią. Nad rzeką postawiono siłownię plenerową, a także powstały dwa boiska do siatkówki plażowej.

  Na realizację ww. zadania gmina pozyskała dwie dotacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o łącznej wysokości 2.197.057,00 zł.

  1. Budowa placu zabaw w Dębnowoli

  Na działce gminnej utworzono plac zabaw z elementami siłowni plenerowej. Postawiono m.in. huśtawkę, bujak, drabinkę a także twister. Wartość zadania: 25.263,56 zł.

   

   

  Inwestycje w trakcie realizacji

  1. Budowa pumptrucku w Warce

  Wykonawca Velo Projekt sp z .o. o. w ostanim czasie wykonał  projekt pod budowę placu rowerowego.

  Wartość zadania: 415.000,00 zł (etap I). Gmina planuje rozszerzyć zadanie o kolejne tory rowerowe typu pumptruck. Na realizację zadania gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze dla Sportu 2023 dofinansowanie w wysokości 297.850,00 zł.

   

  Kolejne działania zrealizowane lub rozpoczęte w 2023 roku przedstawimy w kolejnych artykułach.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE