Więcej
  Strona głównaInstytucjeNasz piękny bal... Studniówka w wareckim LO

  Nasz piękny bal… Studniówka w wareckim LO

  Studniówka 2024 – licealiści LO w Warce na balu w „Magnacie”

  Czas akcji – zimowy wieczór, 13 stycznia 2024 roku

  Miejsce akcji – Dom Bankietowy „Magnat” w Magnuszewie

  Bohaterowie wydarzenia – klasy maturalne Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce, 4a, 4b

  Tego dnia, zgodnie z tradycją, uczniowie klas maturalnych zdobyli jeszcze jedną umiejętność życiową – tanecznym krokiem weszli na kolejny etap swej drogi rozwoju czy też – kariery. O godzinie 19, po słowach wypowiedzianych przez Panią Dyrektor, Ewę Karkowską, „Poloneza czas zacząć!” zaprezentowali się w mistrzowskim wykonaniu tradycyjnego tańca, zwanego też chodzonym. Choreografię- ambitną i wymagającą wielkiej wprawy- przygotowała Pani Iwona Masiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy 4b.

  W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły, pani Ewa Karkowska, witając  młodzież,  ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości, życząc udanej zabawy, która pozwoli pomyślnie ukończyć kolejny etap rozwoju licealistów- zdać egzamin maturalny.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się także starosta powiatu grójeckiego, Pan Krzysztof Ambroziak, wiceburmistrz Warki, Pani Teresa Knyzio oraz radny powiatu grójeckiego, Pan Cezary Kołodziejski. Wśród wielu przemówień, kierowanych i do młodzieży, i do ich wychowawców oraz nauczycieli wybrzmiewały życzenia powodzenia na maturze. W osiągnięciu zamierzonego celu pomocne będą magiczne długopisy- prezent dla maturzystów, przekazany przez Pana starostę.

  Serdeczne słowa, będące wyrazem podziękowania za trud wychowania młodzieży, przekazali dyrektorowi szkoły, wychowawcom oraz nauczycielom przedstawiciele Rady Rodziców i reprezentacja uczniów klas czwartych.

  A potem bawiono się do białego rana. Nie zabrakło również licznych sesji zdjęciowych oraz tortu. Około północy młodzież zaprezentowała program artystyczny – na scenie pojawili się uczniowie klas 4a- Damian Włodarczyk- i 4b- Wiktoria Figarska, Oliwia Fronczak i Oskar Mućko.

  Aura tego wieczoru udzieliła się wszystkim. I- jak pisała poetka, Agnieszka Osiecka- „Niech żyje bal/ bo to życie to bal jest nad bale”.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE