Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejStrefa Kobiet ze sztuką ORIGAMI

  Strefa Kobiet ze sztuką ORIGAMI

  W „Tłusty Czwartek” odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu STREFA KOBIET. Tym razem podczas warsztatów Panie miały okazję zapoznać się z ORIGAMI czyli sztuką składania papieru. Podczas dwugodzinnego spotkania wykonałyśmy serduszkową zakładkę do książki oraz żurawia.

  Jak wspomniała jedna z uczestniczek – Pani Jadwiga „żuraw jest jednym z najsłynniejszych modeli origami, symbol pomyślności i pokoju. Japońskie legendy mówią, że żurawie żyją przez 1000 lat, dlatego wierzą, że złożenie 1000 żurawi przynosi zdrowie i długie życie. Zarówno osobie składającej papierowe żurawie, jak i osobie nimi obdarowanej powinno także spełnić się jedno marzenie.

  My dziś wykonaliśmy tylko jedną sztukę żurawia, więc wg legendy, do spełnienia naszego jednego marzenia, zostało nam do złożenia – bagatela jeszcze tylko 999 sztuk.”

  Po tym nieco trudnym zadaniu przyszedł czas na coś prostszego i nieco bardziej relaksującego. Na zakończenie spotkania wykonałyśmy papierowe kwiaty, które mogą być wspaniała ozdobą domu, lub stanowić dodatek do prezentu dla bliskiej osoby. W końcu wkrótce walentynki!

  Bardzo dziękuje wszystkim uczestniczkom za przybycie i wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze. Już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które zostało zaplanowane na 7 marca. Będzie to spotkanie z okazji DNIA KOBIET, podczas którego będziemy malować obrazy pod okiem naszego plastyka Sławomira Ragana.

  Koordynatorka Projektu – Karolina Pacholczak

  Galeria zdjęć – kliknij tutaj

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE