Więcej
  Strona głównaInstytucjeEksperymenty z suchym lodem w Przedszkolu

  Eksperymenty z suchym lodem w Przedszkolu

  Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla dzieci i sprawia im ogromną radość. 12 stycznia 2024 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Warce uczestniczyły w warsztatach, których celem było poznanie właściwości suchego lodu. Dzieci poznały odpowiedzi na pytania: Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód? Co to jest „sublimacja suchego lodu”?.

  Przedszkolaki obserwowały bardzo ciekawe i niecodzienne zjawiska. Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem były zadziwione tym efektem. Metody stosowane podczas warsztatów aktywizowały je i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz olbrzymią bańkę mydlaną. Przedszkolaki były również zaciekawione tym, że po dodaniu do wody z płynem słychać jest dziwne odgłosy w formie bulgotania, a z naczynia wydobywała duża ilość baniek mydlanych.

  Dzieci bawiły się wspaniale. Niewątpliwie lekcja ta pozostanie na długo w ich pamięci.

  Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE