Więcej
  Strona głównaInstytucjeWirtualny teatr historii "Niepodległa"

  Wirtualny teatr historii „Niepodległa”

  Pod koniec listopada 2023 r. w Zespole Szkół w Warce uczniowie mieli okazję wziąć udział w pokazach Wirtualnego Teatru Historii.

  Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Każdy widz otrzymuje gogle VR i słuchawki, dzięki czemu całkowicie przenosi się do wirtualnego świata wydarzeń przed laty, które rozgrywają się wokół niego. Obraz projektowany jest dookoła widza (360 stopni), a obrotowe fotele umożliwiają swobodne obserwowanie akcji. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że goście Wirtualnego Teatru Historii mają wrażenie fizycznego uczestnictwa w przygodach bohaterów. Taki sposób prezentacji historii wzmaga doznania oraz wpływa na szybkie i długotrwałe jej zapamiętanie.

  Nasi widzowie mieli do wyboru kilka pozycji wchodzących w zakres repertuaru Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

  Były to filmy VR pod tytułem: „Dża-Dża”, „Kino”, „Wiktoria 1920”, Lata 20, lata 30, „Kartka z Powstania”, „MS Piłsudski – Podwodna Misja”.

  Wirtualna rzeczywistość udowadnia, że poznawanie historii może być fascynującą przygodą.

  ZS w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE