Więcej
  Strona głównaInstytucjeWarsztaty sportowe z mistrzynią świata w Korfballu Tamarą Siemieniuk w wareckiej "Dwójce"

  Warsztaty sportowe z mistrzynią świata w Korfballu Tamarą Siemieniuk w wareckiej „Dwójce”

  „Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu”

  Lekcje wychowania fizycznego na przestrzeni lat stały się zajęciami, które wielu młodych ludzi omija. Wolą spędzać czas przy komputerze, telefonie czy na kanapie. Wszyscy wiemy, że ruch jest bardzo ważny, ale my jako rodzice często ulegamy naszym dzieciom zwalniając ich z wychowania fizycznego pod byle jakim pretekstem. To wielki błąd. Kształtowanie odpowiednich postaw zaczyna się w domu, dalszym etapem jest funkcjonowanie w szkole. Uprawianie sportu przynosi wiele korzyści. Dzieci mogą budować zdrowe nawyki, dać upust kłębiącym się emocjom oraz nauczyć się pracy w grupie. Kluczowym aspektem zabawy w sporcie jest również nauka radzenia sobie z porażkami.

  W PSP nr 2 w Warce staramy się, zainteresować uczniów sportem i ukazać im jego różnorodność, aby każdy mógł znaleźć jakąś aktywność dla siebie. Stąd udział w Projekcie Fundacji Pho3nix Kids. W ubiegłym roku nasi uczniowie brali udział w największych obchodach Międzynarodowego Dnia Sportu, czyli tygodniu sportowych konkursów i wyzwań szkolnych poprzedzonych kilkoma miesiącami przygotowań i inicjatyw promujących aktywność fizyczną wśród dzieci. Finał Pho3nix Active School to konkurs video o tytuł Najbardziej Inspirującej Szkoły w kraju! Efektem współpracy nauczycieli oraz uczniów w projekcie było wyróżnienie na arenie ogólnopolskiej. W nagrodę 11 stycznia w PSP nr 2 w Warce odbyły się warsztaty sportowe prowadzone przez mistrzynię świata w Korfballu – Tamarę Siemieniuk. W trakcie trwania warsztatów uczniowie zostali zapoznani z bardzo ciekawym sportem jakim jest korfball oraz mieli okazję zmierzyć swoją siłę, skoczność, wytrzymałość oraz zręczność. Przez sześć godzin warsztatów ponad 200 uczniów mogło spędzić czas w towarzystwie Tamary Siemieniuk, Dominika Jaworskiego oraz Czarka Gajewskiego. Był to czas spędzony bardzo aktywnie. Dziękujemy.

  Marcin Banach nauczyciel wychowania fizycznego PSP 2 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE