Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDobry czas aktywnych Seniorów i Gminy Warka!

  Dobry czas aktywnych Seniorów i Gminy Warka!

  8 lutego w sali imprez Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie podsumowujące aktywną współpracę Gminy Warka z Grupami Senioralnymi z jej terenu.

  Z okazji Tłustego Czwartku słodkim wstępem do rozmów o owocnych latach wspólnych działań był poczęstunek w postaci pączków, kawy i herbaty. Burmistrz Warki – Dariusz Gizka oficjalną część spotkania rozpoczął od powitania wszystkich obecnych klubów seniora oraz Radnych Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Danielem Bugałą. We wstępie nie zabrakło również podziękowania za współpracę, aktywność i odpowiadanie przez seniorów na zaproszenia do udziału w wydarzeniach oraz zachęcenia do kontynuowania tej współpracy w kolejnych latach.

  Kolejną częścią wydarzenia była krótka prezentacja symbiozy działalności Gminy i Seniorów.  Pierwszym punktem było podkreślenie ogromnej roli Seniorów w społeczności Warki poprzez Ich zaangażowanie w tworzenie lokalnych imprez, realizację wartościowych projektów a także bezinteresowne podejście do otwartej pomocy oraz wrażliwość na drugiego człowieka.

  W następnym etapie Burmistrz przypomniał o inwestycjach zrealizowanych przez Gminę Warka na rzecz Grup Senioralnych – o Klubach Senior+, remontach obiektów publicznych z których korzystają Seniorzy tj. świetlice, remizy OSP, szkoły czy o infrastrukturze społecznej służącej ich aktywizacji i odpoczynkowi np. z wnukami.

  Przedstawione zostały również pośrednie formy wsparcia działań osób starszych. Jak podkreślał Burmistrz to głównie dzięki działalności Stowarzyszenia W.A.R.K.A. na czele z prezesem Andrzejem Zarębą i szefową biura Dorotą Kołakowską Seniorzy mogą być coraz bardziej aktywni, gdyż mają miejsce w którym uzyskują pomoc w pisaniu i rozliczaniu projektów oraz wsparcie różnymi małymi dotacjami tj. Działaj Lokalnie. Duże znaczenie w prężnym działaniu wareckich grup senioralnych ma pomoc Centrum Sportu i Rekreacji na czele z dyrektorem Pawłem Maciejewskim poprzez udostępnienie sal na cykliczne spotkania klubów jak i imprezy rozrywkowe przez nich organizowane.

  Przypomniane zostały różne inicjatywy mające służyć integracji środowiska tj. Seniorady, których odbyło się już osiem, licząca 10 lat Sieć Aktywnych Seniorów, Olimpiady Seniora a także zapowiedziane na ten rok kolejne działania, z dużym wydarzeniem na które udało się pozyskać dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – Świętem Seniorów Powiatu Grójeckiego zaplanowanym na połowę listopada.

  Po zakończeniu prezentacji Burmistrz Warki wraz Wiceburmistrz Teresą Knyzio wręczyli Klubom Seniora i ich członkom podziękowania za twórczą i aktywną działalność na rzecz rozwoju gminy. Wśród wyróżnionych byli: Grupa SPA Bończa – Seniorzy Preferują Aktywność, Klub Seniora „Kwitnąca Jabłoń” Konary, Klub Seniora w Laskach, Klub Senior+ „Młodzi Duchem” Michalczew, Klub Seniora Michałów, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” Nowa Wieś, Klub Seniora „Złota Reneta” Ostrołęka, Klub Senior+ Aktywne Piaseczno, Klub Senior+ „Starówka” Stara Warka, Klub Złotego Wieku w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce oraz Warecki Klub Seniora „Radość z Życia”.

  Zwieńczeniem spotkania był klimatyczny koncert Katarzyny Ambroży i Andrzeja Zaręby, którzy wykonali kilka znanych i lubianych przebojów sprzed lat.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE