-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeStrategia o Powstaniu Styczniowym

  Strategia o Powstaniu Styczniowym

  Kończy się rok w którym obchodziliśmy 150. rocznicę wybuchu wielkiego polskiego zrywu o wolność – Powstania Styczniowego. Bardzo wiele wydarzeń i działań w całej Polsce przypominało wydarzenia sprzed wielu lat. Były akademie, spotkania, apele, odsłaniano lub odnawiano pomniki, przygotowywano rekonstrukcje, wydawano książki czy inne publikacje tj. komiks o oddziale płk Kononowicza…

  Dziś przedstawiamy Państwu niezwykłą rzecz – grę strategiczną na smartfona, tablet, komputer… POWSTANIE STYCZNIOWE!

  Powstanie Styczniowe: Strategia to gra, w której możesz wziąć udział w Powstaniu Styczniowym w roku 1863. Jako dowódca oddziału powstańczego stawisz czoła armii Imperium Rosyjskiego zarówno w małych partyzanckich potyczkach, jak i największych bitwach tej wojny. Spotkasz historyczne postacie i odwiedzisz miejsca, w których ważyła się historia powstania. Poznasz niuanse powstańczej polityki. Staniesz się się ofiarą i realizatorem intryg. I pamiętaj – choć szanse powodzenia są bardzo nikłe – może Ci się udać odmienić bieg historii!

  Powstanie Styczniowe: Strategia to:
  ★ strategia czasu rzeczywistego na platformie Android
  ★ kilkanaście rodzajów polskich oddziałów powstańczych i oddziałów Imperium Rosyjskiego
  ★ 12 scenariuszy misji
  ★ fabuła prowadząca gracza przez przebieg powstania
  ★ materiały historyczne dotyczące najważniejszych postaci powstania i rozegranych bitew

  Uwaga: gra wymaga minimalnej rozdzielczości 800x480px!

  ŚCIĄGNIJ GRĘ

  Twórcą gry jest Fundacja Innowacyjnej Edukacji Społecznej Sensu@. Projekt przygotowany został dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE