Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWarecki Klub Fantastyki i Gier zaprasza...

  Warecki Klub Fantastyki i Gier zaprasza…

  Na kolejnym spotkaniu 17 grudnia o godz. 17.00 odbędą się dwie przygody równocześnie, chcemy żeby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Battletech czyli gra bitewno-planszowa, starcia wielkich mechów i inwazje planetarne oraz Wampir: Maskarada czyli coś dla miłośników mrocznych klimatów.

  SCENARIUSZ BATTLETECH:

  „Samotny wilk”

  Rok 3064 planeta Gniezno Terytorium Ligi wolnych Światow „Marik”

  Obrona planetarna zestrzeliła dropship należący do Draconis Combine. Ten lądując awaryjnie w górzystym terenie rozbił się. Zwiad  wysłany na miejsce katastrofy  doniósł iż katastrofę, sądząc po śladach w pozostawionych w pobliskim lesie,  przetrwał co najmniej jeden ciężki lub szturmowy  battlemech. To nie jest dobra wiadomość. Wrogi mech to zagrożenie dla linii dostawczych oraz  dla garnizonu 1st Free Worlds Guards, zwłaszcza ze istnieje ryzyko operacji odwetowo ratunkowej ze strony draconis Combie. To nie jest dobry moment na podjecie walki zwłaszcza ze większość mechow będących na wyposażeniu garnizonu wymaga pilnych napraw i daleko im do pełnej sprawności bojowej.

  By zneutralizować zagrożenie dowództwo wysłało lance mechow dowodzona przez porucznika Fredrik Juta w sile Hermes II  (40T), Clint  (40T), Quickdraw   (60T) i Grasshoper (70T).

  Pierwszy dzień poszukiwań nie przyniósł rezultatów. Drugi tez powoli się kończył. Wydawało się ze zakończy sie podobnym efektem jak dzień poprzedni, gdy nagle dowódca przerwał cisze radiowa:

  – SUNDER, no nie, to jest SUNDER aaaaa!!!!!

  Po chwili w kierunku jego mecha wystrzeliły dwie wiązki PPC by zaraz potem trafić w kokpit Quickdraw-a. w miejscu kokpitu zostały tylko stopione blachy pancerza a mech upadł niszcząc spory kawał lasu. Z lasu wyłonił sie majestatyczny kadłub szturmowego Sundera w barwach Otomo Draconis Combine. Wyloty PPC nadal rozgrzane do czerwoności powoli skierowały się w kierunku kolejnego celu……

  SCENARIUSZ WAMPIRA: MASKARADY

  “Śniegowa Kula”

  Spokojne miasteczko Warrenton w północnej Virginii.  Czasy teraźniejsze. Zbliżają się święta, a zima nie dała jeszcze osobie mocno zna, mieszkańcy pogrążeni w przedświątecznych zakupach i dekorowaniu swoich domów świątecznymi ozdobami w tle słychać utwór “White Christmas”. Wydawać się by mogło “sielanka”. Jak każde społeczeństwo w świecie mroku, Warrenton posiada swoją drugą ciemną stronę.  Co noc mroczne cienie powstają, nikt ich jednak nie zauważa, dawne prawa są przestrzegane a cienka granica zachowana, jednak tej zimy wiele może się zmienić…

  Zapraszamy wszystkich do Świata Mroku….

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE