Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzlachetnie w Konarach

  Szlachetnie w Konarach

  Uczniowie szóstej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Konarach wraz z wychowawcą postanowili w tym roku poszukać ludzi z wielkimi sercami i przystąpili do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Zaangażował się również cały Samorząd Szkolny przy aprobacie pani dyrektor Lidii Grzegorek, która czynnie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu osobiście zachęcając uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Uczniowie po konsultacjach z rodzicami wybrali ze strony internetowej jedną z rodzin i przez dwa tygodnie, prowadzili w szkole zbiórkę żywności, produktów chemicznych, artykułów szkolnych, ale również pieniędzy na zakup pralki, o której marzyła wybrana rodzina. Do akcji włączyła się cała społeczność i efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Ileż radości sprawiło uczniom pakowanie prezentów!

  W dniu finału do magazynu Paczki koordynująca działania pani Sylwia Hetman – wychowawczyni klasy szóstej – zawiozła dziewięć olbrzymich prezentów, wypełnionych po brzegi oraz zakupioną za zebrane tysiąc trzydzieści cztery złotych pralkę! Tym samym spełniło się największe marzenie członków pięcioosobowej rodziny. Do paczek dołączona była kartka świąteczna z życzeniami od uczniów i pracowników szkoły. Z informacji zwrotnej jaką szkoła otrzymała od wolontariusza Szlachetnej Paczki wynika, że rodzina była bardzo wzruszona podczas rozpakowywania prezentów, a największe wrażenie zrobiła kartka świąteczna z podpisami darczyńców, gdzie nawet przedszkolaki odbiły swoje paluszki. Jednocześnie obdarowana rodzina odwzajemniła się również życzeniami świątecznymi i własnoręcznie wykonanym upominkiem.

  Społeczność Konar pokazała, że dla niej dzielenie się z innymi w Święta Bożego Narodzenia nie oznacza tylko zostawienia pustego nakrycia na wigilijnym stole.

  Konary Szlachetna Paczka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE