Więcej
  Strona głównaInstytucjeStrażacy uczą jak udzielać pierwszej pomocy w PSP w Michałowie

  Strażacy uczą jak udzielać pierwszej pomocy w PSP w Michałowie

  Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Michałowa Dolnego zorganizowali lekcje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie.

  W poniedziałek 29 stycznia 2024 roku Publiczną Szkołę podstawową w Michałowie odwiedzili strażacy. Wizyta wiązała się z nauką i przypomnieniem istotnych informacji na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały możliwość poznania sposobów ratowania ludzkiego życia oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Druhowie Piotr Stykowski i Kamil Chrząszcz udzielili cennych wskazówek. Oprócz części teoretycznej uczniowie mieli możliwość ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach oraz pozycji bocznej bezpiecznej. Dzieci były zafascynowane. Nauka pierwszej pomocy przedmedycznej powinna odbywać się w każdej szkole. Takie lekcje są bardzo ważne, a umiejętność właściwego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia powinien posiadać każdy bez względu na wiek. Dzięki takiej wiedzy możemy w przyszłości uratować niejedno życie. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie Dolnym za współpracę i poświęcony czas.

  Karolina Gielniewska

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE