Więcej
  Strona głównaInstytucjeKoncert "Jak za dawnych lat" w Teatrze "Kamienica"

  Koncert „Jak za dawnych lat” w Teatrze „Kamienica”

  Po niesamowitym sukcesie koncertów „Odkryjemy miłość nieznaną…”, przyszedł czas na kolejną odsłonę talentów z Zespołu Szkół w Warce. Tym razem artyści z Obwodowej zaprezentowali się w nieco innym klimacie. „Jak za dawnych lat” – taki tytuł nosi koncert, który 10 marca 2024 roku zaprezentowali nasi piosenkarze na deskach Teatru Kamienica Emiliana Kamińskiego w Warszawie.

  Współczesna muzyka z pewnością ma niesamowite brzmienia, ale warto czasem odświeżyć swoje muzyczne preferencje i sięgnąć po klasykę. Takie właśnie doświadczenie mogli przeżyć uczestnicy koncertu, na którym zabrzmiały piosenki z lat 20. i 30. Punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczął się wieczór pełen wzruszeń i magii. Wszystkich zebranych powitała uroczyście Pani Justyna Sieńczyłło, dyrektor teatru Kamienica, która pogratulowała artystom talentu i życzyła wszystkim udanego wieczoru. Ze sceny rozbrzmiewały dźwięki wielu szlagierów. W bogatym repertuarze artystów nie zabrakło piosenek mówiących o miłości, marzeniach i nadziei, które są uniwersalne i niezmiennie aktualne niezależnie od epoki. Słowa przemawiające do serca i duszy sprawiły, że koncert stał się nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także emocjonalnym doświadczeniem.

  Wirtuozami śpiewu byli ponownie uczniowie: Bartłomiej Korczak, Natalia Czwarno, Weronika Gos, Małgorzata Misiek, absolwentka – Weronika Witkowska oraz pedagodzy: Krystyna Romanowska, Beata Kacperek, Andrzej Marek, ks. Tomasz Kołodziejski, Aldona Rzeźnik wraz z zespołem „Stary Zespół Młodzieżowy Plus” wraz z Michałem Rzeźnikiem i Kubą Domańskim oraz gościnnie Karolina Woźniak-Zygmunt z akompaniatorem Mirosławem Osiadaczem ze Studium Wokalno – Instrumentalnego „Cantabile” oraz Amelia Szymańska i Natalia Łuczak. Wszystkich obecnych na koncercie widzów zachwyciły przepiękne interpretacje utworów, które wywoływały wiele wzruszeń i niezapomnianych emocji. Całość spotkania profesjonalnie i z właściwym sobie wdziękiem poprowadziła Dyrektor Szkoły – Anna Górnicka wraz z ks. Przemysławem Boguszem. Również i tym razem piosenkarzom towarzyszyli tancerze. Zaproszenie od Pani Dyrektor przyjęli ponownie uczniowie szkoły tańca Emotion Jacka Stefańskiego – Milena Szymańska, Jowita Kłos, Joachim Kłos (dzieci nauczycieli Zespołu Szkół) i Damian Książek. Perfekcyjnie wykonali walca, jive, fokstrota i rumbę. Przepięknego walca z filmu „Noce i dnie” zatańczyli także prowadzący koncert – Dyrektor Anna Górnicka oraz ks. Przemysław Bogusz, którzy też uczyli się pilnie pod czujnym okiem Jacka Stefańskiego. Z okazji Dnia Mężczyzny Panowie obecni na sali mogli podziwiać perfekcyjne wykonanie piosenki „Sex appeal” w wykonaniu Karoliny Woźniak-Zygmunt i Beaty Kacperek. Wyjątkowym, wzruszającym i kulminacyjnym momentem było odśpiewanie wraz z publicznością piosenki „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.

  Był to wieczór pełen nostalgii i magii, podczas którego publiczność mogła przenieść się w czasie do epoki, która wykreowała niezapomniane melodie i teksty. Świetnie dobrany repertuar stworzył niepowtarzalną atmosferę. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wykonali piosenki dawnych gwiazd – Mankiewiczówny, Pogorzelskiej, Bodo, Kiepury, Żabczyńskiego czy Ordonówny. Koncert był też okazją do przypomnienia sobie nie tylko muzyki, ale także stylu życia oraz kultury lat dwudziestych i trzydziestych. Odtworzona została atmosfera salonów muzycznych z tamtego okresu, a elegancko ubrani artyści dodawali całości jeszcze więcej uroku.

  Na zakończenie koncertu Pani Dyrektor podziękowała publiczności, która tak licznie wypełniła widownię teatru Kamienica, za zabawę i owacje na stojąco. Ponadto Dyrektor Anna Górnicka złożyła szereg podziękowań. Wszystkim artystom za wspaniałe wykonanie piosenek; Aldonie Rzeźnik, Andrzejowi Markowi, Mirosławowi Osiadaczowi za pomoc w organizacji koncertu. Podziękowała również wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia, a w szczególności: Anecie Polak, Beacie Wolskiej, Anecie Korczak i Marzenie Jagiełło. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla gości: Karoliny Woźniak-Zygmunt, Przemysława Bogusza, Amelii Szymańskiej, Natalii Łuczak, Joachima Kłosa, Mileny Szymańskiej, Jowity Kłos i Damiana Książka, za to, że zgodzili się uświetnić swoimi talentami nasz koncert. Pani Dyrektor podziękowała Przemysławowi Boguszowi za współprowadzenie koncertu oraz Justynie Sieńczyłło i Kajetanowi Kamińskiemu za możliwość ponownego zorganizowania koncertu właśnie w takim wyjątkowym miejscu, jakim jest Teatr Kamienica. Podziękowania zostały także skierowane do pracowników teatru za pomoc w realizacji koncertu i obsługę oraz Rafała Donicy, Bernarda Kacperka i Pawła Rzeźnika za fotografowanie i nagrywanie koncertu. Ogromne podziękowania należą się Staroście :Powiatu Grójeckiego – Krzysztofowi Ambroziakowi za pomoc i wsparcie w organizacji transportu z firmy PKS Grójec. Dzięki wsparciu Pana Starosty artyści mogli pojechać autobusem nie płacąc za przejazd. Dziękujemy również Prezesowi PKS Grójec Grzegorzowi Zalewskiemu.

  Na koniec podziękowania i kwiaty całemu zespołowi na ręce Pani Dyrektor złożyli Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Teresa Knyzio Wiceburmistrz Miasta i Gminy Warka.

  To był cudowny wieczór!  Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert, który odbędzie się 6 maja również w Teatrze Kamienica.

  Dorota Dudojć-Prokopczyk

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE