Więcej
  Strona głównaBlogiNabór do szkółki jeździeckiej KJ Sielanka

  Nabór do szkółki jeździeckiej KJ Sielanka

  Nauka i doskonalenie jazdy konnej, nowe przyjaźnie, dla zaawansowanych możliwość startów, szansa na wolontariat przy organizacji zawodów i dużo czasu z końmi – Klub Jeździecki Sielanka, działający na terenie Hotelu Sielanka nad Pilicą, zaprasza dzieci, młodzież, a nawet dorosłych do swojej szkółki!

  To możliwość czynnego uczestnictwa w życiu ośrodka, plasowanego w dziesiątce najlepszych klubów w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego.

  Regularne zajęcia sportowe

  Szkółka prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 i to na każdym poziomie – od nauki na lonży przez doskonalenie jazdy w trzech chodach (stęp, kłus, galop) po naukę skoków, podstawy ujeżdżenia i wyjazdy w teren.
  Najmłodsi, czyli dzieci w wieku 3-4 lata, mogą przyjść na oprowadzanki na kucach, a te powyżej 5-6 roku życia, młodzież oraz dorośli realizują już samodzielne jazdy pod okiem instruktorów.
  Regularne zajęcia są dużo tańsze od pojedynczych jazd – karnet dla szkółki wynosi 640 zł za 8 treningów.

  Mamy jeszcze kilka miejsc w szkółce i chętnie przyjmiemy młodych adeptów jeździectwa z Warki i okolic. Wszystkich, którzy są w stanie być w Sielance przynajmniej raz/dwa razy w tygodniu i chcą rozwijać się sportowo. Wraz z nabywaniem umiejętności, dajemy możliwość przygotowania i zdawania odznak na naszych koniach oraz startu w zawodach – mówi kierownik sekcji Ewa Ogonowska.

  Poza treningami, po wcześniejszym uzgodnieniu z instruktorami, można także pomagać w przy koniach, ucząc się zasad profesjonalnej opieki nad wierzchowcami, podstaw weterynarii oraz kulis działania stajni sportowo-rekreacyjnej. Oczywiście, gdy ktoś ma takie chęci.

  Nauka przez cały rok

  Sielanka dysponuje infrastrukturą pozwalającą na naukę jazdy przez cały rok, niezależnie od pogody.

  Zapewniamy kaski oraz wszelki niezbędny sprzęt. Na terenie ośrodka mamy dwie kryte ujeżdżalnie, także jazda w deszczu czy upale nie jest problemem. Konie szkółkowe są spokojne, zrównoważone i znakomicie ujeżdżone – opisuje Ogonowska.

  Wszyscy instruktorzy legitymują się wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem, a cały ośrodek pracuje zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) i Polskiego Związku Jeździeckiego.

  Starty bądź praca przy zawodach

  Osoby zaawansowane, a chętnie do profesjonalnej rywalizacji w skokach przez przeszkody, mogą po jakimś czasie zapisać się do klubu sportowego i startować w barwach wareckiej Sielanki nie tylko na przepięknym parkurze nad Pilicą, ale także wyjeżdżać na zawody do innych klubów w całej Polsce. Ci, którzy chcieliby poznać zawody od strony organizacyjnej, mogą uczestniczyć w ich tworzeniu.

  W tym roku aż 8 weekendów będzie stało pod znakiem rywalizacji w skokach przez przeszkody, na parkurze o odnowionym, bardzo specjalistycznym podłożu (plac główny oraz rozprężania zostały zimą wyposażone w nowoczesny system Ebbe und Flut). Sielanka będzie gospodarzem szeregu imprez – od tych regionalnych, przez zmagania dzieci, po mistrzostwa Warszawy i Mazowsza oraz zawody ogólnopolskie w randze dwóch gwiazdek. Pierwsze wydarzenia już 20-21 kwietnia, a cały kalendarz dostępny jest na stronie Kjsielanka.pl.
  Każdemy z eventów towarzyszyć będzie dużo arakcji dla kibiców, na czele z możliwością wykupienia spacerów z alpakami czy pyszną, ciekawą kuchnią serwowaną w sielankowym Zielniku.

  W mistrzowskim gronie

  Ośrodek specjalizuje się w skokach przez przeszkody, zajmując 7. miejsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego za rok 2023. Warto wspomnieć, że w klasyfikacji widnieją aż 132 kluby, a tak dobre miejsce w dużej mierze zawdzięcza czołowemu zawodnikowi – wicemistrzowi Polski Dawidowi Kubiakowi.

  W tym sezonie oczekiwania mamy jeszcze większe, bo w lutym w naszych barwach zaczął występować jeden z najbardziej utytułowanych krajowych jeźdźców młodego pokolenia – Adam Grzegorzewski. 26-latek to wielokrotny uczestnik mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, zawodnik regularnie plasujący się w top 10 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Do jego największych sukcesów należy zwycięstwo w Grand Prix zawodów CSI4* w Arezzo oraz zdobycie kwalifikacji na nadchodzące igrzyska olimpijskie w Paryżu – opowiada przedstawicielka klubu.

  Historia położonego pod Warką ośrodka początkowo związana była z powożeniem, a w 2007 roku na terenie Sielanki odbywały się nawet mistrzostwa świata w tej konkurencji.

  Sam hotel to czterogwiazdkowy obiekt o kameralnym charakterze, z ogólnodostępną Restauracją Łąkową. Mieszkańcy Warki mogą także przyjeżdżać i korzystać z kortu tenisowego, zimą z lodowiska, a w ramach pakietów Day Spa także z krytego basenu, części wellness (sauny, jacuzzi) oraz Garden SPA.

  Więcej informacji na https://www.sielanka.pl/ oraz https://kjsielanka.pl/

  Art. sponsorowany

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE