Więcej
  Strona głównaInstytucjeAkcja „Pierwsza pomoc ma moc!” w Michałowie

  Akcja „Pierwsza pomoc ma moc!” w Michałowie

  Akcja odbywała się w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego. Bank wyposażył szkołę w materiały edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy: książeczki, plakaty oraz breloki ratownicze. Warsztaty odbyły się przy współpracy z druhami OSP z Warki.

  Celem akcji jest zapoznanie uczniów z podstawami udzielania pierwszej pomocy, a także przygotowanie (teoretyczne i praktyczne) do wykonywania konkretnych zadań ratowniczych. Ważne jest, aby dzieci zrozumiały, że każdy może udzielić pierwszej pomocy – nawet najmłodszy. Wiemy z przekazów medialnych, że takie przypadki naprawdę się zdarzają, a dzieci wyrastają na prawdziwych bohaterów w swoich społecznościach.

  Istotnym wsparciem są materiały edukacyjne SKO, które pomagają utrwalić i odświeżyć wiedzę po szkoleniu. Z publikacji dotyczącej pierwszej pomocy dzieci dowiadują się między innymi:

  • jak krok po kroku pomóc poszkodowanemu,
  • czym różni się resuscytacja od reanimacji,
  • jakie narzędzia przydadzą się podczas udzielania pierwszej pomocy.

  Książeczka zawiera również kieszonkowy schemat ratowania życia. Można go wyciąć, złożyć i mieć zawsze przy sobie. Schemat udzielania pierwszej pomocy zobaczymy też na plakacie. Można go powiesić w widocznym miejscu, np. przy wejściu do szkoły lub na korytarzu, tak aby każdy mógł zapoznać się z tymi zasadami. Brelok ratowniczy, który wchodzi w skład materiałów edukacyjnych, to mini apteczka zapewniająca bezpieczeństwo ratownika i możliwość udzielenia pomocy bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

  SKO PKO Banku Polskiego to więcej niż oszczędzanie. To zarówno nauka szeroko pojętych finansów, ekologii, cyberbezpieczeństwa, jak i zasad udzielania pierwszej pomocy, czyli jednych z najważniejszych umiejętności w życiu. Każdy z nas – zarówno dziecko, jak i dorosły może spotkać się z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia. Jednocześnie – dzięki swojej wiedzy – możemy stać się ważnym elementem w tak zwanym łańcuchu przeżycia.

  A każdy łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. Bez względu na to, czy jesteśmy świadkiem wypadku, czy nagłego zachorowania, udzielenie pierwszej pomocy to obowiązek nie tylko ratowników medycznych, ale każdego z nas.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE