Więcej
  Strona głównaInstytucjeWareccy turyści na szlaku 3. Rajdu Pieszego „Szlakiem pułkownika Władysława Kononowicza”

  Wareccy turyści na szlaku 3. Rajdu Pieszego „Szlakiem pułkownika Władysława Kononowicza”

  Warecki Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka zaprosił turystów na ostatni już rajd w tym roku szkolnym.

  Na starcie rajdu stanęło 70 piechurów z czterech szkół: Nowej Wsi, Wrociszewa, Sułkowic i Konar. Przejażdżka pociągiem na trasie Warka-Strzyżyna była ciekawym, a dla niektórych, nowym doświadczeniem. Z werwą i pełni energii ruszyli na kilkukilometrową trasą wśród pól i łąk. Z zaciekawieniem oglądali zwierzęta coraz rzadziej spotykane na wsi, czyli krowy i konie. Dotarli na cmentarz parafialny w Grabowie, gdzie znajduje się rodzinny grobowiec Władysława Komornickiego, adiutanta płk. Władysława Kononowicza. Władysław Komornicki próbując schować ważne, powstańcze dokumenty, został wytropiony przez Kozaków, a następnie rozniesiony na pikach. Rajdowicze zapalili znicz i wysłuchali gawędy historycznej przekazanej przez prezes oddziału, Marzenę Jankowską. Następnie przeszli na teren Centrum Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Grabowie nad Pilicą, gdzie zostali ciepło przyjęci przez dyrektor Magdalenę Kopkę i pracowników ośrodka. Ognisko już płonęło i zachęcało turystów do upieczenia kiełbasek. W podgrupach spędzali miło czas, grali w bilard, odbijali piłeczki w tenisie stołowym, wykorzystywali sprzęt komputerowy znajdujący się na terenie ośrodka. Na miejsce zabaw dotarła Anna Plesiewicz-Trzeciak, zastępca wójta gminy Grabów n/Pilicą, która podziękowała turystom za to, że wybrali właśnie Grabów na metę swego rajdu. Wspominała swoje rajdowe wyprawy i wędrówki z PTTK. Wraz z prezes oddziału przekazała turystom pamiątkowe dyplomy i piłki, które zawsze cieszą się zainteresowaniem. Następnie turyści przeszli na teren placu zabaw przy Zespole Szkół w Grabowie, gdzie dzieci mogły korzystać również z siłowni zewnętrznej. Z zachwytem oglądali stadion z nowoczesną bieżnią oraz piękną halę sportowo-widowiskową z przylegającą siłownią wewnętrzną. Niestety, czas rozstania nadszedł, na turystów czekały już autokary, które dowiozły ich do Warki.

  Dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego rajdu.

  Zarząd Oddziału PTTK

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE