Więcej
  Strona głównaInstytucjeWspólna historia łączy

  Wspólna historia łączy

  1️0 czerwca 2024 r. Burmistrz Miasta i Gminy Warka Tomasz Rawski miał przyjemność gościć w Warce uczestników 5. edycji Stażu Prezydenckiego. To program organizowany we współpracy z Polsko–Słowiańską Federalną Unią Kredytową w Nowym Jorku oraz amerykańską firmą General Electric Company i jej spółką–córką GE Aerospace.

  Dzięki inicjatywie amerykańscy studenci mieli możliwość odwiedzenia Polski, poznania historii oraz potencjału gospodarczego naszego kraju.

  Jednym z przystanków na drodze studentów była Warka, w której młodzi Amerykanie spędzili cały dzień pełen wrażeń. Wizyta w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, spotkanie
  z Burmistrzem Miasta i Gminy Warka Tomaszem Rawskim, wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce czy zwiedzanie Browaru WARKA to tylko niektóre z najważniejszych punktów programu. Nasi amerykańscy goście mieli przy tym okazję spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, zarówno tej wytrawnej i w wydaniu na słodko.

  Spotkanie nie byłoby możliwe gdyby nie Pracownicy Muzeum Kazimierza Pułaskiego, Starostwo Powiatowe w Grójcu, Browar WARKA oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Warce.

  Zdjęcia: Mateusz Marek

  Gmina Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE