Strona głównaSportBieganieUdany występ wareckich biegaczy w Górze Kalwarii

Udany występ wareckich biegaczy w Górze Kalwarii

24.05. 2014 roku już po raz 10. na stadionie miejskim w Górze Kalwarii została zorganizowana ogólnopolska akcja Polska Biega. Akcja ma na celu zachęcanie do uprawiania najprostszej formy ruchu jaką jest bieganie.

Podczas X edycji zawodów Polska Biega odbyły się biegi dla dzieci na różnych dystansach i w różnym wieku. W biegu głównym na dystansie 3 200 metrów wystartowało 40 zawodników. Warecki klub reprezentowało 7 biegaczy. Najlepszy wynik spośród reprezentantów Warki uzyskał Marcin Banach, który zajął 3. miejsce uzyskując czas 11min 49 sek. Miejsce 4. zajął Norbert Ścisłowski z czasem 12min 03sek; 5. był Dariusz Bobrowski z czasem 12min 10sek; 6 miejsce uzyskałMaciej Sitnik z czasem 12min 17 sek. Najstarszym biegaczem z Warki i w całych zawodach był Janek Sitnik, który uzyskał 17.  czas w kategorii OPEN – 16min 17sek. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Anna Cieślik z KS Start Pułaski z czasem 14min 16 sek. Wyprzedziła drugą zawodniczkę aż o 2 min.

Bieg w Górze Kalwarii był sprawdzianem dla wareckich zawodników, którzy już 15 czerwca zmierzą się w drugim biegu Wareckiej Ligi Biegowej, która odbędzie się w leśniczówce na dystansie 6 300 metrów.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej formy.

Zapraszamy również wszystkich entuzjastów nordic walkingu do przemarszu na tej samej trasie.