Ostrołęka zaszachowała wszystkich

Ostrołęka zaszachowała wszystkich

Jeżeli ktoś we wtorek 19 kwietnia znajdował się w okolicach Dworku, mógł zauważyć bijącą stamtąd czerwoną łunę. Spieszymy wyjaśnić, że nie o pożar tu chodziło, lecz o aurę wytworzoną przez wytężone w wysiłku umysły młodych szachistów. Był to bowiem dzień, w którym nastąpiło ostatnie starcie w zasadniczej fazie Wareckiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Do rozstrzygnięcia pozostawała kwestia awansu do finału jednej z dwóch szkół: Michałowa i Wrociszewa. Wielu zawodników miało także szansę znaleźć się w honorowanej nagrodami czołowej ósemce klasyfikacji indywidualnej. Emocji zatem było aż nadto. Od początku turnieju zarysowała się przewaga dwóch szkół (Ostrołęka i PSP 1) i już wkrótce jasnym stało się, że pomiędzy nimi rozstrzygnie się walka o 1 miejsce. Ostatecznie to reprezentacja Ostrołęki po raz kolejny wyszła zwycięsko z tego pojedynku, inkasując w sumie 13 punktów. Rywale z wareckiej „jedynki” ustąpili im tylko o 1 oczko. O tym, która ze szkół zajmie ostatecznie 3 lokatę, decydowała dosłownie ostatnia partia turnieju, z której z tarczą wyszedł zawodnik Michałowa, gwarantując tym samym swojej szkole najniższy stopień podium, a co ważniejsze awans do finału Ligi, który odbędzie się 31 maja w Dworku na Długiej.

Najlepszą indywidualnie trójką byli tym razem: 1. Marcin Przybylski (PSP 1) – 4.5 pkt, 2. Kacper Tulo (Nowa Wieś) – 4.5 pkt, 3. Michał Łukiewicz (Ostrołęka) – 4 pkt.

Klasyfikacja szkół po 6 turniejach:

 1. Ostrołęka – 84,0 (awans do finału)
 2. PSP 1 – 65,5 (awans do finału)
 3. Nowa Wieś – 62,5 (awans do finału)
 4. Michałów – 58,0 (awans do finału)
 5. Wrociszew – 53,5
 6. Konary – 26,5

PSP 2 – nie wystawiło do Ligi drużyny

 

Najlepsza „ósemka” w klasyfikacji indywidualnej po 6 turniejach:

 1. Jakub Szczepaniak (Ostrołęka)
 2. Kacper Tulo (Nowa Wieś)
 3. Jakub Łukiewicz (Ostrołęka)
 4. Marcin Przybylski (PSP 1)
 5. Mateusz Szcześniak (Konary)
 6. Michał Cybulski (Wrociszew)
 7. Igor Dąbrowski (Ostrołęka)
 8. Michał Łukiewicz (Ostrołęka)

Uwaga! Zajęcia szachowe dla dzieci odbywają się w każdy czwartek w „Dworku na Długiej” o godz. 17 i 18. Zajęcia organizowane są również w wiejskich szkołach podstawowych (o szczegóły należy pytać w szkołach).

Adam Lasota – instruktor szachowy

Udostępnij:
← Kolejne udane sprzątanie okolicy Spotkanie z Kazimierzem Kochańskim w CEM →

Dodaj komentarz