Wareckie Morsy z wizytą „U Krokodyla”

Wareckie Morsy z wizytą „U Krokodyla”

19 stycznia w Okunince koło Włodawy nad Jeziorem Białym odbył się II Nieformalny Zlot Morsów “U Krokodyla”.

W to piękne, znane z letniego wypoczynku miejsce zjechało zimą ponad 200 morsów reprezentujących 6 klubów ze wschodniej Polski plus nasze „Wareckie Morsy” (warto też podkreślić, że pomysłodawcą i organizatorem zlotu jest jeden z naszych morsów). Warecka grupa, w liczbie blisko 60 osób, ubrana w kolorowe, wymyślne stroje z czasów PRL-u zrobiła prawdziwa furorę na miejskiej plaży. Muzyka, wspólna rozgrzewka, a potem entuzjastyczne wejście do wody obserwowało wielu kibiców, m.in. TVP Lublin i miejscowe media – prawdopodobnie zazdroszcząc niesamowitej energii przebywającym w wodzie, która tego dnia miała 2 stopnie. Po wspólnej kąpieli, również sporo atrakcji – mobilna sauna, ognisko z kiełbaskami, przepyszny bigos, pamiątkowe dyplomy i przypinki, a potem konkursy i zabawy z wesołą rywalizacją. W tle taneczna muzyka i wspólne tańce z pozostałymi klubami – bo wiadomo – morsy i foczki to zwierzęta stadne, lubiące przebywać w grupie podobnych sobie, wesołych kompanów uwielbiających chłodne kąpiele.

Następna edycja w połowie stycznia za rok, bo impreza wzbudza duże zainteresowanie i prawdopodobnie jej formuła będzie się rozrastać.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia na miejscu, w Warce, do wspólnych coniedzielnych kąpieli w Pilicy, bo o formę i zdrowie trzeba dbać cały rok!

Wareckie Morsy

 

Udostępnij:
← W małej wiejskiej szkole w Ostrołęce... wielcy Nobliści Wolontariat w Ostrołęce →

Dodaj komentarz