12.9 C
Warka
piątek, 24 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRUniwersytet Trzeciego Wieku - Inauguracja

  Uniwersytet Trzeciego Wieku – Inauguracja

  Po raz siódmy w Centrum Sportu i Rekreacji zabrzmiał Gaudeamus Igitur dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki 2012 / 2013.

  Przybyłych przywitał Andrzej Brzeżnicki – dyrektor CeSiR, który rozdał dyplomy na zakończenie ubiegłego roku.

  O aktywności w 2012 roku wspomniała koordynator UTW Grażyna Jagiełło, przypomniała, iż był to dla nas rok wyjątkowy . Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2012 Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Słuchacze UTW z Warki uczestniczyli w kilku konferencjach m.in. w I Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Sali Kongresowe, „ Starzenie się i zdrowie” w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, „Jak promować aktywny tryb życia seniorów” w Centralnym Ośrodku Sportu – Hala Torwar…

  Studenci z Warki przyłączyli się do działalności lokalnej m.in. obstawiali punkty sprawnościowe w Dniu Dziecka; otrzymali dotację w Lokalnym Konkursie Grantowym Działaj Lokalnie i realizowali projekt „ Z seniorami na start”, gdzie dzielili się umiejętnościami pokoleniowymi seniorzy – dzieci, dzieci – seniorzy wraz z dziećmi ze świetlicy opiekuńczo – wychowawczej; byli pomysłodawcami zorganizowanie w naszym mieście I Wareckich Otwartych Ogrodów.

  Seniorzy zachęcają do aktywnego i zdrowego stylu życia, pływają , uczestniczą w Aerobicu 50 +.

  Pan Dyrektor CeSiR wręczył uczestnikom legitymację na nowy rok i życzył zdobywania wiedzy oraz ciekawych tematów wykładów.

  Wykład inauguracyjny zaprezentował znany podróżnik Andrzej Pasławski , który zabrał wszystkich na spacer po „ Londynie – nieznanym szlakiem”.

  Wraz z p. Andrzejem chodziliśmy po Londynie mało znanym – po dzielnicach pakistańskich, hinduskich, najstarszych dokach tego miasta , które były onegdaj jego sercem. Byliśmy na największym targowisku europejskim – Kandem Market, zobaczyliśmy Piccadilly Circus, Chunatown, London Eys, i „Odprysk Szkła” – najwyższy obecnie wieżowiec…

  Obejrzeliśmy kontrasty, sąsiedztwo wieku XXIgo i wcześniejszych, dawne targowiska, miejsce, gdzie wymierzał sprawiedliwość słynny Kuba Rozpruwacz, pub, gdzie natchnienie czerpał Karol Dickens, browary Trumana i podobne smaczki, zwykle omijane przez turystów.

  Na zakończenie przy herbatce rozpoczęły się rozmowy na temat planów na przyszły rok.

  Dyrektor CeSiR – Andrzej Brzeżnicki zaprosił wszystkich do obejrzenia nowoczesnej siłowni CeSiR i zachęcał do treningu i aktywnego wypoczynku.

  Zapraszamy wszystkich chętnych we wtorki – oprócz zajęć stałych w tym roku planowane są zajęcia z obsługi komputera i umiejętność korzystania z Internetu w nowoczesnej Świetlicy Internetowej ING dzieciom. Tak jak w innych latach nie zabraknie wycieczek i wyjazdów do teatru.

  UTW starszym ludziom pozwala na zdobywanie wiedzy i realizowanie pasji – bo jak wszyscy studenci łączą naukę z przyjemnością.

  Wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się co zrobić z wolnym czasem , zachęcamy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w każdy wtorek :

  godz. 900 – aerobic 50 +

  godz. 1015– I wykład

  godz.1200 – II wykład

  Centrum Sportu i Rekreacji w Warce ul. Warszawska 45

  Koordynator UTW w Warce

  Grażyna Jagiełło

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE