-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościJarmark Książęcy w Warce

  Jarmark Książęcy w Warce

  W dniach 12 – 13 lipca odbędzie się w Warce na kempingu nad Pilicą Jarmark Książęcy.

  Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie pokazów husarskich, szermierczych,  walk na szable, gier i zabaw historycznych, koncertów muzyki dawnej oraz występu teatru ognia. Ponadto na Jarmarku odbędą się warsztaty tańca dawnego, pokaz grenadierów oraz wiele innych atrakcji (szczegóły na plakacie imprezy).

  Inicjatorzy poprzez organizację jarmarku wzorowanego na te, które ponad 500 lat temu odbywały się na ziemiach Polski pragną kultywować świadomość historyczną mieszkańców. Odwzorowanie jarmarku, który w średniowieczu odbywał się także w Warce, to żywa lekcja historii o książętach mazowieckich, handlu na ziemiach wareckich oraz o dynamicznym rozwoju Warki, który nastąpił właśnie w dobie średniowiecza.

  image

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE