11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej

  Rap Pedagog zasiał ziarno

  Życie człowieka może potoczyć się różnymi torami. Ze szczytu można spaść na samo dno albo tak jak w jego przypadku,  z tego dna się podnieść i odnaleźć w życiu misję. Dobromir MAK Makowskibrał narkotyki, kradł, wychowała go ulica, dotknął dna ale to nie był jego koniec. Po fatalnym początku swojego życia odnalazł właściwą drogę, nie poddał się i dziś jest nauczycielem, jak sam mówi „naukowym terrorystą”, pedagogiem ulicy, prowadzi fundację „Krok po Kroku”. Spotyka się z młodzieżą w całym kraju, opowiada o swoich doświadczeniach, Bogu, rodzinie i ciemnej stronie życia. Jego lekcje są prawdziwe tak jak on, ostrzega młodych ludzi przed tym, co sam przeszedł.

  Dzięki współpracy Gminnej Jednostki Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z warecką Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 oraz Gimnazjum w Dębnowoli po raz drugi już lokalna młodzież i dzieci miały możliwość poznania niezwykłego RAP PEDAGOGA.

  19 września we wspomnianych szkołach Dobromir MAK Makowski spotkał się  uczniami. Przeprowadził tam lekcję, która zapadnie w pamięci młodych ludzi na długo i miejmy nadzieję, da do myślenia, bo Dobromir jest najlepszym przykładem tego, że wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć oraz szanować siebie i innych…

  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.

  Zobacz galerię zdjęć TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE