-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej

  WARCON 2014

  Dnia 11 października 2014 r. w Warce odbędzie się pierwszy  Konwent Fantasy/SF WARCON 2014.
  Hala Sportowa Gimnazjum w Warce, Start: godz. 11:00 (WSTĘP WOLNY)

  Zapraszamy wszystkich miłośników szeroko pojętej fantastyki (ale nie tylko!) na wspólną i emocjonującą zabawę na Warconie, pierwszym takim konwencie tematycznym na ziemi Grójeckiej. Impreza odbędzie się 11 października, start godz. 11:00 na Sali Gimnastycznej Gimnazjum w Warce (ul. Warszawska 24). Motywem spajającym organizowane przedsięwzięcie jest fantastyka, zarówno literatura fantasy czy science-fiction, ale również filmy, gry fabularne, gry planszowe, komiksy, gry komputerowe, których nieodłącznym elementem jest magia, mityczne istoty oraz kosmici i technologie przyszłości. Na Warkonie przygotowano wiele atrakcji, na uczestników czekać będzie kilkanaście stołów z ciekawymi planszówkami dla dużych i małych. Stoiska tematyczne: Battletech, Liga Gier Karcianych, Komiks (Jakub Kijuc, C&C Comics), Festiwal Szachowy oraz Stoisko Uroczyska i sklepik z książkami FAMA z Warki. Odbędzie się konkurs na najlepszego cosplay-a, do wygrania atrakcyjne nagrody. Zapraszamy wszystkich od 7 do 97 roku życia na WARCON 2014.

  Wydarzenie na Facebooku.

  PLAN IMPREZY:

  11:30 – Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Mój Superbohater”

  12:00 – Symultana z Mistrzem Szachowym

  13:00 – Turniej „Wsiądź do Pociągu”

  15:00 – Konkurs „ZOSTAŃ COSPLAY-em” – rozstrzygnięcie

  16:00 – Rodzinny Turniej Szachowy
  Plan sytuacyjny:

  Plana WARCON_2014_v3

  Wejścia od ul. Wysockiego i Parkingu Gimnazjum (wjazd od Warszawskiej)

   

  SPONSORZY:

  Rebel.pl

  Limonka Games

  Sklep Muzyczny FAMA z Warki

  PARTNERZY:

  Urząd Miasta Warka

  Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce

  Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej’ 

  Grójecki Ośrodek Kultury

  Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

  Pro­jekt “WARCON czyli zmasowany atak na młodzieżową popkulturę” reali­zo­wany przez grupę nie­for­malną WARG Klub Gier Planszowych i Fantastyki z Warki dofi­nan­so­wany jest ze środ­ków Pro­gramu “Fun­dusz Ini­cja­tyw Oby­wa­tel­skich – Mazow­sze Lokal­nie” reali­zo­wa­nego przez Fun­da­cję Fun­dusz Współ­pracy, Sto­wa­rzy­sze­nie BORIS oraz Sto­wa­rzy­sze­nie Europa i My. 

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE