Pierwszy Warecki Konwent za nami…

Pierwszy Warecki Konwent za nami…

W sobotę 11 października w Hali Sportowej wareckiego gimnazjum odbyła się pierwsza edycja WARCON-u -Konwentu Gier Planszowych i Towarzyskich. Warecki Klub Fantastyki i Gier Planszowych WARG, który działa już od roku postanowił zorganizować tę dużą imprezę tematyczną, inspirując się innymi popularnymi konwentami jak poznański Pyrkon czy ogólnopolski Polcon.

Impreza ruszyła o godzinie 11:00, na początku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój Superbohater”, w którym dzieci zaprezentowały rysunki, przedstawiające swoich idoli, Spierman-a, Harrego Pottera, czy Superman-a…

W trakcie konwentu zwiedzający ani na chwilę nie przestawali grać między sobą! Wybór był oszałamiający – dzięki sponsorom, jak REBEL.pl i wypożyczalni gier LimonkaGames na gości czekały dziesiątki planszówek, karcianek i gier figurowych. Ich tematyka i złożoność sprawiały, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od strategii, gier historycznych, ekonomicznych po zręcznościowe i przygodowe, wśród których znalazły się popularne tytuły, jak BattleTech, Kolejka, Splendor, Wsiąść do pociągu, Slavika, Osadnicy, Pandemic czy Hobbit.
Oprócz gier planszowych odbył się Festiwal Szachowy, i to nie byle jaki, bo symultana! 13 letni warecki mistrz szachowy, Igor Kowalski zmierzył się w dwudziestu pięciu (!) meczach jednocześnie z pretendentami do tytułu, przegrywając tylko z jednym z nich. Tym, któremu udało się pokonać mistrza był 9-letni Bogusław Pariaszewski.

Konwent tematyczny, taki jak Warcon, to również okazja dla artystów i osób z talentami do zaprezentowania swojej działalności. Zwiedzający mogli podziwiać wystawę sklepu ceramicznego Uroczysko, gdzie oprócz ręcznie wytwarzanej biżuterii w postaci naszyjników runicznych, można było zobaczyć repliki starożytnych gier – młynek, szachy wikingów i alquerque.

Galeria na: Facebooku

Kolejną atrakcją było stanowisko dla miłośników komiksów, gdzie zaprezentowali się Jakub Kijuc autor serii Jan Hardy, Piotr Czarnecki, autor serii INCOGNITO. Pierwszy tytuł to komiks patriotyczny, w czasach okupacji komunistycznej Polski gdzie bohaterowie walczą z oddziałami sowieckimi, zaś ICOGNITO utrzymuje się w klimacie powieści kryminalnych i thrillerów z elementami fantastyki.
Ciekawą atrakcje stanowiły stoiska z grami bitwewno-taktycznymi (Battletech, II Wojna Światowa czy Warhammer) odwiedzający mogli poznać tajniki tych zawansowanych gier i zaczerpnąć informacji o zasadach czy malowaniu figurek.
Czołową atrakcją konwentu był konkurs kostiumowy, „Zostań Cosplayerem”. Uczestnicy mogli przebrać się za dowolną postać, znaną z literatury, filmu, komiksu czy gry. Zjawili się: Dr. Who, Rycerz Kwiatów z serialu Gry o Tron, Łuczniczka, Bronek z serialu Czas Honoru, Anioł oraz Księżniczka.

Miejsce – Liliana Sałyga – Rycerz Kwiatów
Miejsce – Konrad Cwyl – Bronek „Czas Honoru”
Miejsce – Tomasz Wdowiak – Dr. Who
W ciągu całego dnia imprezy Warcon odwiedziło łącznie ponad dwieście pięćdziesiąt osób, nie tylko z Warki ale również z Grójca, Białobrzeg i Góry Kalwarii.

Konwent Warcon 2014 był dużym przedsięwzięciem, do którego realizacji przyczyniły się: Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG, Dworek na Długiej, Grójecki Ośrodek Kultury, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Grójecki Klub Gier Fabularnych.

Wyniki Turnieju „Wsiądź do Pociągu”

Miejsce – Piotr Piątkowski
Miejsce – Jolanta Lusa
Natalia Łazarska
Joanna Strzelczyk
Wyniki Turnieju „Splendor”

Miejsce – Karolina Łazarska
Miejsce – Jakub Mroziak
Miejsce – Joanna Rejer
Łukasz Posadowski

Wynik Konkursu „Mój Superbohater”

Kategoria kl. 1-3

Miejsce – Mikołaj Macioszek
Miejsce – Nikola Kamińska
Szymon Lenarczyk
Wyróżnienie: Michał Michalczak

Kategoria kl. 4-6

Miejsce – Igor Różycki
Miejsce – Marianna Dąbrowska
Miejsce – Angelika Wąsiewicz
Wyróżnienie: Katarzyna Potyralska, Patrycja Łuszczyk

Kategoria Gimnazjum

Miejsce – Wiktoria Grzegorek
Miejsce – Karolina Cieplak
Miejsca – Kamil Chmielewski
Wyróżnienie: Patrycja Piliszek

Pro­jekt “WARCON czyli zmasowany atak na młodzieżową popkulturę” reali­zo­wany jest przez grupę nie­for­malną WARG Klub Gier Planszowych i Fantastyki z Warki dofi­nan­so­wany jest ze środ­ków Pro­gramu “Fun­dusz Ini­cja­tyw Oby­wa­tel­skich – Mazow­sze Lokal­nie” reali­zo­wa­nego przez Fun­da­cję Fun­dusz Współ­pracy, Sto­wa­rzy­sze­nie BORIS oraz Sto­wa­rzy­sze­nie Europa i My.

Udostępnij:
← Nowa Wieś i Warka zwyciężyły! Niemen jakiego nie zna świat. →

Dodaj komentarz