Więcej
  Strona głównaWiadomościSamorząd38% czytelników warka24 mówi "TAK" Burmistrzowi

  38% czytelników warka24 mówi „TAK” Burmistrzowi

  W grudniu bieżącego roku upłyną dwa lata, od czasu kiedy Dariusz Gizka na stałe wprowadził się do wareckiego Ratusza. Połowa kadencji Burmistrza, to czas podsumowania dotychczasowych poczynań, budowanie starannego planu działania na następne lata, a przede wszystkim poddanie się połowicznej ocenie mieszkańców.

  Koniec roku 2010, to czas podziałów. Nie tylko Polacy podzielili się na dwa obozy polityczne, reprezentujące oddzielne koncepcję rządów. Podobnie było w Warce. Mieszkańcy wybierając pomiędzy Dariuszem Gizką a Zygmuntem Pałczyńskim jednoznacznie opowiedzieli się za własną wizją rozwoju miasta. Ostatecznie zwyciężył pierwszy kandydat. Jedni byli zadowoleni, inni mniej, a jeszcze inni byli ewidentnie obojętni.

  W związku z mijającym półmetkiem rządów Burmistrza Warki postanowiliśmy sprawdzić, czy lokalne nastroje po upływie dwóch lat, zmieniły się i czy różnią się od sytuacji z końca 2010 roku. W tym celu na stronie warka24.pl zapytaliśmy Państwa, w naszej sondzie, o ocenę rządów Burmistrza Warki po upływie połowy kadencji.

  Na chwilę obecną 13% czytelników portalu warka24.pl biorących udział w ankiecie ocenia bardzo dobrze pracę Burmistrza Gizki. Nieco mniej optymistycznie o włodarzu miasta wyraża się 25% internautów, oni ten okres rządów oceniają dobrze.  Umiarkowany entuzjazm  z nutą pesymizmu reprezentuje 23% czytelników, oni zgodnie twierdzą, że mogło być lepiej.  Krytycznie o Burmistrzu wyraża się 17% ankietowanych. Twierdzą oni, że dwa lata rządów Dariusza Gizki były poniżej oczekiwań.  Podobne stanowisko zajmuje 22% osób biorących udział w ankiecie – oni poczynania władzy oceniają bardzo źle.

  Reasumując, 38% ankietowanych opowiada się za Burmistrzem Gizką i jego wizją miasta, tym samym wyrażają się optymistycznie o dwuletnich rządach. 39% respondentów krytycznie ocenia połowę kadencji, zaś 23% czytelników portalu warka24.pl rządy Burmistrza oceni po upływie pełnej kadencji, na razie twierdzą, że mogło być lepiej.

  Zdania są podzielone. Wprawdzie różnią się od tych z 2010 roku, jednak czytelnicy nie deklarują jednoznacznego stanowiska. Trzeba przyznać, że 2 lata rządów Burmistrza były bogate w różne wydarzenia. Rozpoczęcie wielu inwestycji , wdrażanie nowych koncepcji funkcjonowania miasta, Euro 2012, a także kwietniowe referendum na pewno miały wpływ na opinię publiczną. Być może umiarkowany entuzjazm płynący z wyników sondy spowodowany jest ubogim żniwem w postaci wieści z gminnego korytarza . Z pewnością społeczeństwu nie są obojętne informacje płynące z Ratusza, a których nie ma zbyt wiele.
  W Polsce wszelkie badania opinii publicznej odgrywają dużą rolę w polityce. Jednak nie można zapominać, że są to wyłącznie ankiety. Podobnie jest z tą sondą, która miała na celu zbadanie opinii  czytelników portalu warka24.pl. Jak jest naprawdę, i jak mieszkańcy oceniają pracę Urzędu pod wodzą Dariusza Gizki przekonamy się jesienią 2014 roku.

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE