Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWartościowy wyjazd seniorów

  Wartościowy wyjazd seniorów

  Członkowie Klubu Złotego Wieku i Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli 10 kwietnia w spotkaniu edukacyjno–szkoleniowym pt.”EKO – LOGIKA” z cyklu „Zielona Polska”, podczas którego odbył się koncert znanego zespołu disco polo. Spotkanie odbyło się w Pruszkowie, a wyprawę wareckim seniorom sponsorował Burmistrz Warki. Patronat nad imprezą objęła Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Centrum Informacji o Środowisku przy Ministerstwie Środowiska.

  W piątkowy wieczór grupa wareckich seniorów wyruszyła z parkingu CeSiR do Pruszkowa, gdzie w hali sportowej ‚Znicz’ odbywała się konferencja i koncert zespołuBAYER FULL.

  Po przywitaniu gości i uczestników spotkania rozpoczęła się część edukacyjna prowadzona przez Gerarda Sawickiego – przyrodnika i dziennikarza TVP SA, która dotyczyła relacji ludzi ze środowiskiem na przestrzeni dziejów. Przyrodnik omówił także zagadnienia dotyczące profilaktykii zdrowego tryb życia. Następnym etapem spotkania była cześć artystyczna, podczas której wystąpiła znana grupa Bayer Full. Zgromadzeni widzowie zeszli na płytę hali i bawili się przy znanych utworach tego zespołu. Wszyscy bez względu na wiek – seniorzy, ale i młodzież – głośno śpiewali wspólnie z Sławomirem Świerzyńskim niezapomniane utwory „Żono moja”, „Blondyneczko” czy „Bo wszyscy Polacy…”. Repertuar zespołu rozszerzony był również o nowe utwory, które nastrajały do tańca. Lider zespołu w czasie koncertu wspominał swoją młodość oraz zabawiał publiczność dowcipnymi historyjkami.

  Ten najstarszy, a zarazem najpopularniejszy zespół disco polo porwał wareckich seniorów w świat młodości i dał wytchnienie psychiczne, a część edukacyjna prowadzona przez Gerarda Sawickiego pozwoliła zwiększyć świadomość ekologiczną. Do Warki seniorzy wrócił bogatsi o wiedzę i pozytywne przeżycia.

  DSC04124

  DSC04137

  DSC04140

  NAJPOPULARNIEJSZE