Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejOd Ciuciubabki do Jaskini hazardu

  Od Ciuciubabki do Jaskini hazardu

  Spotkanie Wareckiej Akademii Wiedzy 6 grudnia 2012 r. – w Dworku na Długiej o godz. 1730 polecamy szczególnie dzieciom, jako że przypada ono w dniu św. Mikołaja – tego, który przynosi prezenty. Z tej okazji także Warecka Akademia Wiedzy przygotowała dla swych najmłodszych słuchaczy różne miłe niespodzianki.

  Na marginesie warto przypomnieć, że „niegdysiejszy” św. Mikołaj, wcale nie obdarowywał dzieci, ale … ubogie panny na wydaniu, żeby – dysponując odpowiednim posagiem – łatwiej mogły znaleźć dobrego męża. My mamy dla samotnych panien, niestety, tylko … słowa pocieszenia.

  Będzie na tym spotkaniu także coś dla tych – starszych i młodszych – których fascynują raczej umysłowe, intelektualne rozrywki. Porozmawiamy mianowicie o warcabach i szachach. Będzie można spróbować swych sił w obydwu tych grach. Zajęcia poprowadzi mistrz szachowy, wybitny nauczyciel królewskiej gry – Adam LASOTA. Zapraszamy – to będzie piękny wieczór.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE