Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRObchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w hali CeSiR w Warce

  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w hali CeSiR w Warce

  1 grudnia 2012 z inicjatywy  Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz  Stowarzyszenia ,,Tęcza’’, w hali CeSiR w Warce odbyły się miejsko – gminne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, połączone z podsumowaniem półmetka projektu ,,Sport integracją osób sprawnych i niepełnosprawnych”, realizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej dzięki sponsorowi – marce Warka Grupy Żywiec. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Warki Dariusz Gizka.

  Najważniejszymi osobami tego dnia były osoby niepełnosprawne i przesłanie, jakie chcieli przekazać osobom sprawnym. Poprzez pokazy ,,Aerobik bez barier’’ i ,,Taniec bez barier’’, będące podsumowaniem pierwszego etapu projektu ,,Sport integracją osób sprawnych i niepełnosprawnych’’, uczestnicy chcieli wyrazić swoją chęć do wspólnych działań sportowych z osobami sprawnymi, chcieli również przekazać, że mogą i potrafią razem pokonywać bariery społeczne i psychologiczne. Aerobik i taniec połączyły sprawnych i niepełnosprawnych, dzięki projektowi umożliwiły zacieśnienie więzi i lepsze wzajemne poznanie się.

  W program obchodów tego dnia świetnie wpisał się  kiermasz wyrobów artystycznych,
  na którym znalazły się prace uczestników WTZ. Były to m.in: naczynia ceramiczne, przedmioty wykonane techniką decoupage, obrazy, biżuteria artystyczna.

  Pokaz Mistrzów Świata w tańcu na wózkach – Joanny Redy i Pawła Karpińskiego uświetnił ten wyjątkowy dzień, dodał wiary i optymizmu osobom niepełnosprawnym w to, że warto spełniać swe marzenia. Światowe standardy muzyki rozrywkowej wykonała Miejska Orkiestra Dęta „Moderato” z Warki.

  Mamy nadzieję, iż wszyscy zaproszeni goście, w tym m.in.: przedstawiciele władz Powiatu Grójeckiego, Gminy Warka oraz sponsorzy i darczyńcy Stowarzyszenia ,,Tęcza’’, przedstawiciele organizacji gminnych: CeSiR-u, MGOPS-u, wolontariatu, dyrektorzy szkół, księża z parafii Św. Mikołaja i inni przybyli na uroczystość – mogli się przekonać, że organizowanie wspólnych imprez sportowych jest działaniem społecznie pożytecznym. Istnieje potrzeba wychowywania młodego pokolenia  w atmosferze tolerancji, akceptacji i zrozumienia, zaś osoby niepełnosprawne mogą okazać się świetnymi ,,nauczycielami życia’’, którzy uczą nas sprawnych, że tak naprawdę w życiu najważniejszy jest CZŁOWIEK! Przy okazji tej uroczystości chcemy zaapelować do rodzin osób niepełnosprawnych o wyjście ich podopiecznych z  domów! Mamy nadzieję, że w kolejnych latach coraz więcej osób „sprawnych inaczej” będzie uczestniczyć w obchodach ich święta.

  Na koniec chcielibyśmy podziękować młodzieży szkół wareckich, która aktywnie uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Bez tych młodych ludzi uroczystość nie miałaby takiej oprawy. Również szczególnie chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom:

  – dyrektorowi i pracownikom CeSiR w Warce

  – państwu Józefowi  i  Alicji Kazanom,

  – panu Stanisławowi  Wrzesińskiemu,

  – panu Jarosławowi Nowocielowi,

  – Urzędowi Miejskiemu w Warce,

  – rodzicom osób niepełnosprawnych z WTZ

  – wszystkim osobom i instytucjom, które świadczyły nam pomoc finansową w 2012 roku.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE