14.9 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeRząd dostrzega problemy suszy w gminie Warka

  Rząd dostrzega problemy suszy w gminie Warka

  Premier Ewa Kopacz wraz z Wojewodą Mazowieckim Jackiem Kozłowskim w poniedziałek 24 sierpnia odwiedziła gminę Warka. Celem wizyty było bezpośrednie zapoznanie się z problemami sadowników związanymi z długotrwałą suszą.

  Władze samorządowe Warki, od dłuższego czasu informowały Wojewodę o trudnej sytuacji gospodarstw sadowniczych. Z tym większą satysfakcją przyjęły wiadomość o wizycie Prezesa Rady Ministrów.

  Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że we wtorek konkretnymi propozycjami dla poszkodowanych przez suszę zajmie się Rada Ministrów. Dzisiaj szacujemy straty, ale też oceniamy możliwości pomocy dla wszystkich. Nie tylko dla tych, którzy są hodowcami bydła, czy producentami mleka, ale też sadowników. Dzisiaj nie jest sztuką udzielanie tylko i wyłącznie pomocy w formie niskooprocentowanych kredytów. Chodzi o konkretną pomoc, którą rolnicy będą mogli zabezpieczyć swoją przyszłość – mówiła premier Ewa Kopacz.

  Po deklaracji pomocy ze strony rządu i wojewody, który podkreślił bardzo dobrą dotychczasową współpracę na wielu płaszczyznach z władzami gminy Warka Burmistrz uruchomił procedurę naboru wniosków dotyczących szacowania strat wynikających z suszy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE