Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejInżynier od wieży... szachowej

  Inżynier od wieży… szachowej

  Spotkanie Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej 6 grudnia było naprawdę jedyne w swoim rodzaju. Bohaterem wieczoru był trzykrotny Mistrz Warszawy w szachach klasycznych – Adam Lasota. Spotkanie ważne, jeśli chodzi o zapoznanie z zasadami królewskiej gry, bo Adam Lasota jest znakomitym nauczycielem tej trudnej sztuki – uczy także w Dworku na Długiej (Zapraszamy!). Bardzo też znaczące dla kontaktu młodzieży i dzieci z człowiekiem, który ma wszelkie dane by stać się dla nich autorytetem, kimś, czyje życiowe wybory mogą stanowić wskazówkę jak zaplanować swoją przyszłość. Adam Lasota bowiem, choć z wykształcenia inżynier – mógł budować konstrukcje metalowe na kształt wieży Eiffla, to jednak jako zajęcie na życie wybrał szachy: udział w turniejach i uczenie tej gry. Dlaczego? Bo pokochał ją już jako dziecko, bo fascynuje go rywalizacja z innymi, potężnymi umysłami. A dlaczego uczy? Bo niegdyś sam musiał włożyć wiele trudu i zmitrężyć wiele czasu nim znalazł dla siebie odpowiednich nauczycieli. Teraz chce innym ułatwić zdobywanie tej wiedzy, odkrywanie tej pięknej sztuki.

  Po wykładzie co odważniejsi rozegrali partię warcabów z Mistrzem Lasotą. Nagrodami za udział w tym miniturnieju były płyty orkiestry MODERATO i … cukierki. Nie były to jednak zwykłe cukierki, ale krówki – ciągutki w papierkach … z logo Dworku na Długiej. Dodatkowo jeszcze wszystkich graczy wyróżnimy specjalnymi dyplomami.

  Galeria zdjęć na http://dworek.warka.pl/inzynier-od-wiezy-szachowej/

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE