Więcej
  Strona głównaKulturaKinoKurczak ze śliwkami

  Kurczak ze śliwkami

  Podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy Państwu w piątek 25 stycznia o godz. 18:00 dramat KURCZAK ZE ŚLIWKAMI w reżyserii Marjane Satrapi i Vincenta Paronnauda, twórców znakomitego „Persepolis”. I tym razem przeniesiemy się do Iranu. Teheran, koniec lat 50. Wirtuoz tary Nasser Ali stara się o rękę pięknej Irane. Dla jej rodziny nie jest jednak odpowiednim kandydatem na męża i Irane pod przymusem poślubia lepszą partię. Nasser rozpacza, z czasem jednak również zakłada rodzinę, choć w skrytości serca wciąż rozpamiętuje przeszłość. Kiedy pewnego dnia ukochana Irane obojętnie mija go na ulicy, a żona niszczy jego ukochany instrument, Nasser Ali podejmuje dramatyczną decyzję…   Zapraszamy.

  Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jego dzieci… Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego: wspaniała historia miłości, która zainspirowała jego geniusz i jego muzykę…

  Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud:„Pracujemy w duecie od „Persepolis”. Mimo tego, że pochodzimy z dwóch różnych kultur, jesteśmy osobami przeciwnych płci i mamy różną przeszłość, interesuje nas to samo: mieszanie kultur, roztapianie jednej kultury w drugiej, ich łączenie – co doskonale widać w naszym filmie. Jego akcja toczy się w Iranie, a udział aktorów z różnych krajów – Francuzów Mathieu Amalrica, Edouarda Baera i Chiary Mastroianni, Włoszki Isabelli Rossellini, irańskiej gwiazdy Golshifteh Farahani i marokańskiego komika Jamela Debbouze’a – jeszcze bardziej podkreśla uniwersalność naszego celu i bogactwo różnorodności. (…) Nasz Teheran jest całkowicie wymyślony. Miasto w całości stworzono w studiu, a miejsca i aktorów staraliśmy się traktować podobnie, jak miało to miejsce w pełnych magii filmach z lat 50. nagranych w Technicolorze, gdzie realizm był mniej ważny niż estetyka. To był nasz świadomy artystyczny wybór. Pomógł on nam stworzyć ponadczasową baśń, wyabstrahowaną z rzeczywistości.”

   25.01.2013 r. (piątek), godz. 18.00, sala kinowa GOK-u, wstęp: 12 zł

  Kurczak ze sliwkami

  KURCZAK ZE ŚLIWKAMI (tyt. oryg. „Poulet aux prunes”), dramat, występują: Mathieu Amalric jako Nasser-Ali, Edouard Baer jako Azrael, Maria de Medeiros jako Faranguisse, Golshifteh Farahani jako Irane, Eric Caravaca jako Abdi, Chiara Mastroianni jako dorosła Lilli, Mathis Bour jako Cyrus, Enna Ballad jako Lili, Didier Flamand jako nauczyciel muzyki, Serge Avedikian jako ojciec Irâne, Rona Hartner jako Soudabeh, Isabella Rossellini jako Matka Nasser-Ali, Jamel Debbouze jako Houchang, Frederic Saurel jako Mirza, Dustin Graf jako Syn Cyrusa i inni, reżyseria: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud, scenariusz: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud, zdjęcia: Christophe Beaucarne, montaż: Stephane Roche, Monika Willi, muzyka: Olivier Bernet, scenografia: Udo Kramer, czas trwania: 91 min., Francja, Niemcy, 2011

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE