15.1 C
Warka
piątek, 9 czerwca, 2023
Więcej

  Kolędowa uczta przy Farnej!

  Zimowy wieczór 29 stycznia 2017r. był dla zebranych w kościele pw. Świętego Mikołaja w Warce niezwykle uroczysty i wyjątkowy! Wszystko to za sprawą Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, który wspólnie z parafią gościła Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w ramach cyklu „Śpiewaj przy Farnej”.

  Członkowie chóru przywitali wiernych już podczas Mszy Świętej uświetniającą ją swoim śpiewem. Tuż po niej rozpoczęło się kolędowanie, które było uwieńczeniem wszelkich działań związanych z tradycją wspólnego kolędowania w naszym mieście. Było to zakończenie w prawdziwie mistrzowskim stylu – świadczą o tym gorące oklaski w pozycji stojącej, którymi żegnano chór pod batutą Jana Krutula oraz liczne głosy domagające się bisów, w szczególności przepięknej i najsłynniejszej kolędy „Cicha noc” wykonanej nietypowo, bo na pięć głosów. Anielskie wokale chórzystów wprawiły wszystkich w doskonały nastrój tego kończącego się już dnia i okresu śpiewania kolęd.

  Na kolejne „Śpiewaj przy Farnej” zapraszamy Państwa 26 marca – do zobaczenia!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE