Zaplanuj sobie kolejne czwartki…

Zaplanuj sobie kolejne czwartki…

Niebawem, już 14 lutego 2013 r. (Dzień Zakochanych!) Warecka Akademia Wiedzy inauguruje czwarty sezon działalności, czyli drugi semestr roku akademickiego 2012/13.

W każdy czwartek, o godz. 17:30, zupełnie BEZPŁATNIE na wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o kulturze, historii, obyczajach, psychologii i o sprawach nam codziennych czekają wykłady Wareckiej Akademii Wiedzy. Naprawdę warto dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie od osób, które na co dzień zajmują się problematyką, która będzie prezentowana co czwartek.

Udało nam się przygotować dla Państwa rzeczywiście ciekawy i bardzo zróżnicowany program. Będzie coś dla dzieci i coś dla dorosłych. W Dniu Zakochanych, będziemy oczywiście mówili  o miłości – dowiemy się co nas do siebie przyciąga i … po co nam ten cały kłopot! W wędrówkach po krainie sztuki będziemy się konsekwentnie trzymali nowoczesności, a jej źródeł poszukamy w głębi pradawnych jaskiń, wśród dzieł człowieka pierwotnego. Ruszymy tropem nękających ludzkość zagadek: co ukrywają w swych wnętrzach egipskie piramidy? gdzie templariusze ukryli swoje mityczne wprost skarby? dlaczego niektórzy ludzie umieją przewidywać przyszłość? By nieco się zrelaksować po tych przeżyciach, złożymy wizytę ich królewskim mościom Marysieńce i Janowi III Sobieskiemu … choćby w któryś czwartek roku 1680, może 1684? Żeby jednak wciąż być „na czasie” zastanowimy się nad skutkami genetycznej modyfikacji roślin i wegetariańskim czy nawet wegańskim jutrem ludzkości.

Na deser zaś, serwujemy coś ze świata wielkiej sztuki – spotkanie z „primadonną stulecia” – Marią Callas. Będą ciekawostki z jej życia i piękne nagrania znanych arii operowych.

Zobacz program 4 semestru Wareckiej Akademii Wiedzy.

Plan WAW - 4 semestr

Udostępnij:
← IV międzynarodowa konferencja nawożeniowa – 6.02.2013 r. Zimowe szaleństwo trwa →

Dodaj komentarz