Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZaplanuj sobie kolejne czwartki...

  Zaplanuj sobie kolejne czwartki…

  Niebawem, już 14 lutego 2013 r. (Dzień Zakochanych!) Warecka Akademia Wiedzy inauguruje czwarty sezon działalności, czyli drugi semestr roku akademickiego 2012/13.

  W każdy czwartek, o godz. 17:30, zupełnie BEZPŁATNIE na wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o kulturze, historii, obyczajach, psychologii i o sprawach nam codziennych czekają wykłady Wareckiej Akademii Wiedzy. Naprawdę warto dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie od osób, które na co dzień zajmują się problematyką, która będzie prezentowana co czwartek.

  Udało nam się przygotować dla Państwa rzeczywiście ciekawy i bardzo zróżnicowany program. Będzie coś dla dzieci i coś dla dorosłych. W Dniu Zakochanych, będziemy oczywiście mówili  o miłości – dowiemy się co nas do siebie przyciąga i … po co nam ten cały kłopot! W wędrówkach po krainie sztuki będziemy się konsekwentnie trzymali nowoczesności, a jej źródeł poszukamy w głębi pradawnych jaskiń, wśród dzieł człowieka pierwotnego. Ruszymy tropem nękających ludzkość zagadek: co ukrywają w swych wnętrzach egipskie piramidy? gdzie templariusze ukryli swoje mityczne wprost skarby? dlaczego niektórzy ludzie umieją przewidywać przyszłość? By nieco się zrelaksować po tych przeżyciach, złożymy wizytę ich królewskim mościom Marysieńce i Janowi III Sobieskiemu … choćby w któryś czwartek roku 1680, może 1684? Żeby jednak wciąż być „na czasie” zastanowimy się nad skutkami genetycznej modyfikacji roślin i wegetariańskim czy nawet wegańskim jutrem ludzkości.

  Na deser zaś, serwujemy coś ze świata wielkiej sztuki – spotkanie z „primadonną stulecia” – Marią Callas. Będą ciekawostki z jej życia i piękne nagrania znanych arii operowych.

  Zobacz program 4 semestru Wareckiej Akademii Wiedzy.

  Plan WAW - 4 semestr

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE