Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejGorące zimowe ferie w Dworku

  Gorące zimowe ferie w Dworku

  Tegoroczne zimowe ferie w Warce, z uwagi na brak śniegu niestety tylko z nazwy przypominały zimowe. W rzeczywistości był to czas niezwykle gorący, momentami przypominający karnawał w Rio. Wszystko za sprawą liczby dzieci uczestniczących w codziennych zajęciach jakie przygotował dla nich „Dworek na Długiej”. Liczba ta była… olbrzymia. Średnio w zajęciach uczestniczyło ok. 60 dzieci. Z pomocą załodze „Dworku” na szczęści przyszły wolontariuszki z wareckiego gimnazjum.

  Każdy dzień zaczynał się projekcją filmu lub bajki dla dzieci. Później uczestnicy dzielili się na grupy, część brała udział w zajęciach plastycznych, inni w warsztatach manualnych – dzieci robiły pacynki ze ścinków materiałów, guzików i tasiemek lub tworzyły swoją własną biżuterię – bransoletki, naszyjniki czy kolczyki. Przez trzy dni dzieci mogły uczestniczyć w zabawach teatralnych – była wizyta na bezludnej wyspie, w grocie króla i na księżycu. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z PS3, a w szczególności tańce z Michaelem Jacksonem. Dzięki temu podczas dyskoteki kończącej ferie część dzieci nawet zaprezentowała wspólny układ taneczny. Oprócz zajęć w samym „Dworku” dzieci miały również możliwość z opiekunami wziąć udział w warsztatach muzycznych organizowanych przez orkiestrę Moderato w sali prób w CeSiR oraz w wyjechać do kina do Radomia na film “Ralf Demolka”. To były niezwykle intensywne ferie… ale wszyscy „dali radę”. Kolejne za rok i być może tym razem aura będzie nieco łaskawsza dla dzieci i będą to realnie ferie ZIMOWE.

  Zapraszamy do galerii: http://dworek.warka.pl/gorace-zimowe-ferie-w-dworku/

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE