Więcej
  Strona głównaInstytucjeDajemy radę „z cukrzycą w szkole”

  Dajemy radę „z cukrzycą w szkole”

  Coraz częściej spotykamy się z chorobami cywilizacyjnymi wśród dzieci. Z inicjatywy Pani Dyrektor 29 sierpnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Warce, odbyło się szkolenie dotyczące cukrzycy typu I. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zainteresowani rodzice. Szczególną uwagę zwrócono na aktywność fizyczną, która w tej chorobie odgrywa znaczącą rolę. Jednym z zagadnień poruszanych na szkoleniu, było też właściwe odżywianie.

  Dowiedzieliśmy się, jak mamy postępować, aby pomóc dziecku z cukrzycą, prawidłowo funkcjonować z rówieśnikami. Przybliżono nam, w jaki sposób rozpoznać podstawowe objawy hipoglikemii i hiperglikemii, oraz w jaki sposób możemy udzielić pomocy. Szkolenie było prowadzone przez Panią Małgorzatę Marszałek reprezentującą Instytut Kształcenia Eko-Tur.

  Tego rodzaju spotkania są bardzo potrzebne i użyteczne ponieważ poszerzają naszą wiedzę i dają nam możliwość odpowiedniego zagregowania w trudnej sytuacji.

  Maryla Brodzińska, Jolanta Jagielińska

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE