Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielkopostne śpiewanie przy Farnej

  Wielkopostne śpiewanie przy Farnej

   

   

   

  Zapraszamy na kolejne, trzecie już spotkanie z muzyką chrześcijańską w ramach wspólnego projektu „Dworku na Długiej” i Parafii Św. Mikołaja w Warce pt. „Śpiewaj przy Farnej”. Tym razem w kościele, w najbliższą niedzielę 17 marca o godz. 19:00 wystąpią ze specjalnym wielkopostnym koncertem Marcin Styczeń i Joanna Lewandowska.

  Koncert „Golgota Jasnogórska” złożony jest z tekstów wielkiego poety Ernesta Brylla
  z muzyką Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej. Jest to cykl wierszy napisanych przez Brylla pod wpływem inspiracji płynących z Misterium Męki Pańskiej, a przede wszystkim z polskiej tradycji drogi krzyżowej. Jednak jest to cykl głęboko współczesny. Odwołujący się do tu i teraz, do Polski przełomu XX i XXI wieku. Do jej trudnej historii, do naszych narodowych przywar i zalet. Golgota jest tuż obok nas… lub w nas.

  Komentarz do polskiej rzeczywistości jaki drzemie w „Golgocie Jasnogórskiej” na pewno będzie niezwykłym przeżyciem i nikt nie wyjdzie z koncertu obojętnym.

  Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz, lektor. Na swoim koncie ma pięć płyt. Koncertuje w kraju i za granicą. Od 2008 roku występuje regularnie z poetą Ernestem Bryllem. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2009-2011 pracował  TVP1 w programie „Miedzy ziemią a niebem”, wcześniej w  Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny „Niedzielnik”.  W Radiu Warszawa 106,2 FM prowadzi  audycję poświęconą piosence poetyckiej – „Muzyka z duszą”, przez rok był także szefem muzycznym tej rozgłośni. Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”.

  Joanna Lewandowska – jedna z najbardziej utytułowanych artystek polskiej sceny niezależnej. Występowała w kultowym Musicalu „Metro”, współpracowała z warszawskim Teatrem Rampa. W 2006 r. wydała pierwszą autorską płytę do tekstów Krzysztofa Cezarego Buszmana „Najwcześniej później”. Joanna ma na koncie wiele nagród i wyróżnień m.in.: – Stypendium im. Marka Grechuty dla najbardziej obiecującego młodego artysty na 42. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie(2006), – Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda ZASP-u za największą indywidualność festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. (2006), – III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003).

   

  Serdecznie zapraszamy!

  Plakat SPIEWAJ PRZY FARNEJ zm

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE