Więcej
  Strona głównaSportPływanieUKS OLIMPIC Warka na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach w pływaniu młodzików 12 –...

  UKS OLIMPIC Warka na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach w pływaniu młodzików 12 – 13 lat

  W minionym tygodniu w całej Polsce odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików 12 – 13 lat. W województwie mazowieckim odbywały się na basenie w Ożarowie Mazowieckim i Ciechanowie.

  Dziesięcioosobowa reprezentacja UKS OLIMPIC Warka w składzie: Aleksandra Cieplak, Kamila Chodór, Natalia Kościanek, Aneta Chmielewska, Izabela Alberska, Karolina Chojecka, Dominik Skowronek, Dominik Kuźma, Igor Łukasiewicz i Mikołaj Grzesik startowała w zawodach w dniach 20 – 21.03.2013 r. na gościnnym basenie w Ożarowie Mazowieckim. W zawodach brały udział roczniki 2001 i 2000. Dla rocznika 2000 były to ostatnie korespondencyjne Mistrzostwa Polski, za rok nasi młodzicy wystartują indywidualnie w Mistrzostwach Polski 14-latków.

  O randze zawodów niech świadczy obecność Prezesa Polskiego Związku Pływackiego p. Jerzego Kowalskiego.

  Nasi pływacy startowali 22 razy i ustanowili 16 nowych rekordów życiowych. Szczególną formą i wynikami popisały się dziewczęta z rocznika 2000. Kolejny raz udowodniły, że w stylu klasycznym na Mazowszu stanowią ścisłą czołówkę. Zawody zdominowała Natalia Kościanek, która na 100 m stylem klasycznym z czasem 1,21,99 s i 200 m stylem klasycznym z czasem 3,01,49 s dwukrotnie została złotą medalistką Mistrzostw. Aneta Chmielewska na 100 m stylem klasycznym z czasem 1,24,83 s  zdobyła  czwarte  miejsce i na 200 m stylem klasycznym z czasem  3,02,21 s zdobyła brązowy medal Mistrzostw.

  W chwili, gdy powstawał ten artykuł zakończyły się zawody w Ciechanowie i już wiadomo, że najszybszą zawodniczką i Mistrzynią Mazowsza na 100 m stylem klasycznym jest Natalia Kościanek.

  Wielkie gratulacje dla naszej młodej zawodniczki i jej trenera p. Karola Śmietanki za ten wspaniały wyczyn.

  Od dziś rywalki Natalii i ich trenerzy wiedzą gdzie leży Warka. Sukces naszej zawodniczki to najlepsza promocja naszego miasta.hihi 026

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE