Strona głównaInstytucjeWybierzmy nazwę dla Parku Miejskiego

Wybierzmy nazwę dla Parku Miejskiego

Do 30 marca 2018 roku, każdy pełnoletni mieszkaniec gminy Warka może zdecydować o tym jaką nazwę nosić będzie odrestaurowany Park Miejski u zbiegu ulic: Franciszkańskiej, Cmentarnej i Długiej.

Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju złożył do Rady Miejskiej w Warce wniosek o nadanie skwerowi nazywanemu potocznie „Parkiem Saskim” imienia Henryka Jana Barkowskiego – ostatniego przedwojennego burmistrza Warki, który został rozstrzelany przez hitlerowców 25 lipca 1943 roku i m.in. któremu właśnie poświęcony jest pomnik znajdujący się w centralnym punkcie parku.

Towarzystwo Miłośników Miasta Warki najpierw złożyło wniosek o zmianę nazwy zwyczajowej skweru „Ogród Saski” na skwer im. rotmistrza Witolda Pileckiego a później na Józefa Piłsudskiego powołując się na odnaleziony w Archiwum Państwowym protokół z 1932 roku w którym Rada Przyboczna Komisarza miasta Warki postanawia z okazji imienin Józefa Piłsudskiego nazwać jego imieniem ogród miejski położony przy ulicach Franciszkańskiej, Cmentarnej i Koziej (dzisiaj ul. Długa).

W związku z powyższym Rada Miejska w Warce postanowiła zapytać o zdanie mieszkańców gminy by wspólnie, większością głosów, zdecydować o nazwie Parku Miejskiego. Do wyboru jest nazwa zwyczajowa od dawna używana przez mieszkańców czyli „Park Saski”, Park Miejski im. Henryka Jana Barkowskiego (opis powyżej) lub Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego (działacz społeczny i niepodległościowy, od 11 listopada 1918 naczelny wódz Armii Polskiej, w latach 1918–1922 Naczelnik Państwa, pierwszy marszałek Polski (1920), dwukrotny premier Polski w latach 1926–1928 i 1930).

Jak oddać swój głos? Wystarczy wypełnić kartę do głosowania dostępną m.in. w „Kurierze Wareckim”, na stronach internetowych (np. na www.warka.pl) a następnie wrzucić ją do jednej z 3 skrzynek umieszczonych w instytucjach samorządowych (Urząd Miejski w Warce, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce) lub zeskanować i wysłać mailem na adres um@warka.org.pl. Należy to zrobić do 30 marca 2018 roku do godziny 15:00.

W karcie należy zakreślić jedną z trzech propozycji nazwy, wpisać swój numer pesel oraz podpisać się potwierdzając znajomość regulaminu głosowania (regulamin dostępny na www.warka.pl/regulaminparkmiejski). Dane posłużą do weryfikacji przez Urząd Miejski zameldowania na terenie gminy Warka, wymogu pełnoletniości oraz ilości oddanych głosów (jedna osoba może oddać tylko jeden głos).

Wspólnie zdecydujmy o nazwie Parku Miejskiego!

Regulamin GŁOSOWANIA

Karta do GŁOSOWANIA

Urząd Gminy

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE