Więcej

  Maria, wielka Callas

  Tak wiele już powiedziano o Marii Callas. Postać ta fascynuje całe pokolenia melomanów nie tylko niezwykłym talentem, ale i ciekawą osobowością. Warto było jednak posłuchać o Niej i posłuchać arii w Jej wykonaniu jeszcze i ten raz. Tym bardziej, że Marię Callas zaprezentowała podczas Wareckiej Akademii Wiedzy 11 kwietnia kobieta równie niezwyczajna – Izabela Tomaszewska jest doktorem muzykologii, nauczycielką śpiewu (prowadzi chóry dziecięce, akademickie a nawet senioralne!), dyrygentką, multi-instrumentalistką (gra na wszystkim!) oraz… logopedą.

  Był to wieczór obcowania ze wspaniałą sztuką, ale także wieczór refleksji nad życiem – nie tylko wielkich gwiazd, ale i naszym własnym. Powracało znów odwieczne pytanie: gdzie szukać prawdziwego szczęścia i życiowego spełnienia? Bajecznie bogata, utalentowana, uwielbiana przez tłumy Callas przecież go nie znalazła?

  Zapraszamy na kolejne, czwartkowe spotkanie Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej. Tym razem spotykamy się nietypowo, bo o 18:00 – wspólnie z Państwem odbędziemy egzotyczną, ekscytującą wyprawę do wnętrza egipskich piramid. Wykład ten może znakomicie ubarwić, uatrakcyjnić programy szkolne, co szczególnie polecamy rozwadze nauczycieli i rodziców uczniów wszystkich typów szkół.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE