Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWieczór kabaretowy jakiego nie było!

  Wieczór kabaretowy jakiego nie było!

  Na zakończenie tegorocznych wakacji, w piątek 31 sierpnia w Warce odbędą się III Letnie Spotkania Kabaretowe „Ściernisko”. Na scenie wystąpią PARANIENORMALNI, którzy są gospodarzami i organizatorami imprezy oraz kabarety: CIACH, ŁOWCY.B i JERZY KRYSZAK. Więcej informacji oraz bilety (cena 50 zł, dzieci do lat 10 bezpłatnie) na stronie: www.scierniskokabarety.pl. Posiadacze Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora mogą kupić bilety ze zniżką. Impreza wystartuje o godz. 19:30 na Kempingu nad Pilicą. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Kurier Warecki

  Festiwal „Ściernisko” powstał z inicjatywy Roberta Motyki, członka grupy Paranienormalni. W 2016 roku odbyła się I edycja, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na miejsce festiwalu wybrana została rodzinna miejscowość artysty – Sieniawa Żarska, w której spędził całe swoje dzieciństwo. Impreza dedykowana jest społeczności lokalnej oraz miłośnikom śmiechu. Istotnym założeniem jest wspieranie działań przyczyniających się do promocji regionu. Podczas trzeciej edycji na scenie wystąpią: PARANIENORMALNI, CIACH, ŁOWCY.B i JERZY KRYSZAK.

  „Ściernisko, to impreza bardzo bliska mojemu sercu. Gdy spontanicznie organizowaliśmy 3 lata temu jedno spotkanie w mojej rodzinnej Sieniawie Żarskiej, nie spodziewałem się, że rozrośnie się to do takich rozmiarów. W tym roku dołączyły do nas inne gminy, m.in. zawitamy do Was, do Warki.  Zaplanowaliśmy dla naszych gości trzy godziny fantastycznej rozrywki na najwyższym poziomie, wystąpią wspaniałe Kabarety, które prezentują różne poczucie humoru, zahaczają o żarty z małżeństwa, polityki, sytuacyjne z domieszką absurdu. Nie możemy się już doczekać spotkania z Państwem. W imieniu wszystkich Artystów, serdecznie zapraszamy do spędzenia tego ostatniego wieczoru wakacji z nami” – powiedział Robert Motyka z kabaretu Paranienormalni.

  PARANIENORMALNI

  Kochają bawić ludzi i robią to nieprzerwanie od lat. Zaprezentują paranienormalny humor w skeczach, których nie widzieliście nigdzie i nigdy wcześniej! Artystów zobaczymy m.in.: w skeczu komedii pomyłek mającej miejsce w kinie, oraz w skeczu integracyjnym, angażujący publiczność. Chłopaki konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego. Obiecali tylko premierowe skecze!

  ŁOWCY.B

  Wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Szykujcie się na niezwyczajny występ – wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.

  JERZY KRYSZAK

  Prześmiewca, satyryk, obserwator celebrytów, polityków oraz ulicy. Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się z bezpośredniego spotkania z publicznością, którą angażuje w swoje skecze. Propaguje zręczny dowcip publicystyczny, pełen świeżego spojrzenia na wady i słabości bieżących wydarzeń. Teksty pisze sobie sam – ale nic w tym dziwnego – Sienkiewicz też sobie pisał. Kryszak także umiejętnie wciela się w postać, którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje: po prostu stwarza niepowtarzalne widowisko.

  KABARET CIACH

  Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

  Program imprezy

  18:00 otwarcie bram:

  Od tej godziny goście będą mogli zajmować dogodne miejsca. O tej godzinie sprzedaż uruchamiają wszystkie stoiska zlokalizowane na terenie Festiwalu. Do dyspozycji gości oddajemy; parking, bary z lokalną gastronomią.

  19:30 – Start Festiwalu

  22:30 – Zakończenie Imprezy

  Bilety w cenie 50zł (dzieci do lat 10 – bezpłatnie) można kupić na stronach: www.biletynakabarety.pl i na www.scierniskokabarety.pl. Bilety są również dostępne w Warce – w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, w Restauracji FUM oraz na Kempingu nad Pilicą.

  Zniżki przysługują posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz Karty Seniora.

  Zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 50% dla dzieci w wieku 10-18 (tj. bilet w cenie 25 zł) oraz 20% dla dorosłych (tj. bilet w cenie 40 zł)

  Zniżka dla posiadaczy Karty Seniora: 20 % (tj. bilet w cenie 40 zł)

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE