-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejKabaretowe ŚCIERNISKO już niebawem w Warce

  Kabaretowe ŚCIERNISKO już niebawem w Warce

  31 sierpnia w Warce po raz pierwszy w historii Letnie Spotkania Kabaretowe Ściernisko! Wystąpią uwielbiane przez publiczność kabarety. Paranienormalni zaprezentują m.in. dwa premierowe skecze, ale pokażą też te, które kochają widzowie, Kabaret Łowcy.B zarazi humorem nawet najbardziej ponurego widza, Jerzy Kryszak skomentuje aktualne wydarzenia z charakterystyczną dla siebie ironią, a Kabaret Ciach zaskoczy widzów swoją energią.

  Wydarzenia są dedykowane społeczności lokalnej. Ściernisko przyczynia się do promocji regionów małych miast. Letnie Spotkania Kabaretowe wyróżniają się sąsiedzką atmosferą w przytulnej, sielskiej atmosferze. Festiwal „Ściernisko” powstał z inicjatywy Roberta Motyki, członka grupy Paranienormalni, który pochodzi z małej miejscowości – Sieniawy Żarskiej (tam odbyła się I edycja festiwalu). W tym roku idea Ścierniska rozszerza się na kolejne miejscowości w różnych częściach Polski. Na koniec wakacji dotrą z imprezą do Warki.

  O imprezie rozmawiamy z Robertem Motyką i Michałem Paszczykiem /Paranienormalni/:

  Wakacje w pełni, wszyscy na nie czekają z utęsknieniem, żeby odpocząć. A wy?

  RM: No dla nas rzeczywiście wtedy rozpoczyna się najbardziej aktywny okres w roku. Występy mamy kilka razy w tygodniu. Idealnie, jeśli są w tym samym regionie, ale nie rzadko bywa, że po południowym występie jedziemy do innego miasta na wieczorny, a potem znów w auto i przemieszczamy się w kierunku miasta, w którym gramy następnego dnia. Ale zawsze to powtarzamy, że niezależnie od tego jak jesteśmy zmęczeni, po wejściu na scenę, wszystko znika. Stres, zmęczenie. Spotkanie z fanami, którzy przychodzą specjalnie na nasz występ nigdy nie są przypadkowo, przechodząc obok, jest jak dawka poczwórnego espresso posłodzonego endorfinami podanego dożylnie.

  Małe występy czy wielkie hale? Co wolicie?

  MP: Nie ma to znaczenia, bo każda impreza ma inny charakter. Przy dużych eventach jest niesamowita energia oddawana przez tysiące osób w kierunku artystów. Z kolei przy mniejszych, plenerowych występach niesamowity jest ten klimat kameralnych spotkań, jak z przyjaciółmi i bardziej bezpośredni kontakt z widzem.

  Jak to się zaczęło? Skąd pomysł na imprezy w małych miejscowościach?

  RM: Lata temu, gdy zaczęła się moja przygoda z kabaretem i zacząłem występować w innych miastach, obiecałem sobie, że kiedyś wrócę do rodzinnej Sieniawy i zorganizuję tam dużą imprezę dla mieszkańców. Słowa dotrzymałem i w 2016 roku wylądowaliśmy z moimi kolegami na spontanicznym występie. Przyjęto nas tak fantastycznie, że rok później postanowiliśmy zrobić z rozmachem wieczór kabaretowy. Zaprosiliśmy Kasię Pakosińską i Kabaret K2, którzy razem z nami zagościli na sieniawskiej scenie… na środku pola. Konwencja Ścierniska tak się spodobała, że zainteresowały się nią inne gminy i w tym roku Ściernisko zagościło w kilku innych województwach. Warka jest ostania na liście, ale mamy nadzieję, że widzom tak przypadnie do gustu cały program występów, że wpiszemy się w lokalny kalendarz kulturalny na stałe.

  Kogo zobaczymy na scenie w Warce?

  RM: Paranienormalni jak zawsze pełnią funkcję organizatorów i gospodarzy Ścierniska. Naszymi gośćmi będą wspaniały Jerzy Kryszak i dwa zespoły: Łowcy.B i Kabaret Ciach.

  Ile potrwa impreza?

  RM: Bramy otwieramy już o 18:00. Na gości będą czekały bary z przekąskami i piwem, a dla dzieci mamy stoiska z lodami i słodyczami. Zresztą na „Kempingu nad Pilicą” jest tak wspaniała atmosfera ze świetnie przygotowaną infrastrukturą, że zapraszamy na weekendowy wypoczynek przed wrześniowymi wyzwaniami już w piątek. Same występy potrwają około trzech godzin. Chociaż gwarantujemy, że przy tak wspaniałej obsadzie kabaretowej goście będą czuli niedosyt i ten czas spędzony razem minie jak sekunda!

  Czy będzie można spotkać się z Wami w trakcie występów i otrzymać autograf albo zrobić zdjęcie?

  MP: Tak, oczywiście! Zawsze wychodzimy chętnie do naszych gości po występach, więc zapewniamy, że jesteśmy otwarci i gotowi na spotkania z fanami.

  Gdzie można kupić bilety?

  RM: Można je kupić stacjonarnie w  Warce (Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Kemping Nad Pilicą i Restauracja FUM) oraz internetowo na stronach: www.biletynakabarety.pl, www.syroop.pl lub na www.scierniskokabarety.pl. Bilety będzie można także zakupić w dniu imprezy. Koszt biletu to 50 zł, dzieci do 10 lat wchodzą za darmo. Mamy też zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Karty Seniora.

  Dziękujemy i do zobaczenia w piątek 31 sierpnia w Warce.

  Więcej  informacji oraz bilety na stronie: www.scierniskokabarety.pl

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE