Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRKolarski wyścig w Warce!

  Kolarski wyścig w Warce!

  W niedzielę 26 sierpnia Warka podobnie jak rok temu będzie gospodarzem 12 etapu wyścigów kolarskich z cyklu ŻTC BIKE RACE. Dwa wyścigi – SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE będą okazją do sportowej rywalizacji nie tylko dla zawodników z całego Mazowsza ale również i dla tych z Warki i okolic. Podobnie jak rok temu w kategorii FIT czyli tej bardziej rekreacyjnej przewidziana jest klasyfikacja zawodników z Warki wraz z nagrodami dla najlepszych 3 zawodników.

  Organizatorzy – Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz lokalny Partner – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. liczą na jeszcze większe rozpropagowanie tej dyscypliny sportu wśród jak najszerszego grona mieszkańców nadpilicznego grodu. Dlatego już dziś warto zaplanować sobie to niedzielne popołudnie jako zawodnik lub jako kibic dopingujący kolarzy, tym bardziej, że impreza połączona będzie z piknikiem kończącym wakacje i obfitować będzie w szereg różnorodnych atrakcji. Start i meta usytuowane będą na rynku. Zawodnicy pokonywać będą od 1 do 4 rund o długości 29 km każda, w zależności od kategorii wiekowej, których organizatorzy przewidzieli zarówno dla pań jak i dla panów spory wachlarz. Trasa jednej rundy przebiegać będzie ulicami: Senatorską i następnie Warszawską do ronda Jana Pawła II, dalej Puławską w kierunku Warszawy, przez Piaseczno do Dębnowoli, przez Klonową Wolę i Przylot aż do drogi 79, następnie przez most na Pilicy do Mniszewa, przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew aż do drogi 730 (Kozienice-Warka). Po przejechaniu mostu na Pilicy: ulicą Mostową, Nowym Zjazdem, Aleją PTTK do góry do ulicy Farnej i na rynek. Początek wyścigu zaplanowany został na godzinę 12:00. Dekoracja zawodników ok. 15:00 (po zakończeniu wyścigu na najdłuższym dystansie).

  W tym roku przy okazji wareckiego wyścigu odbędą się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych co dodatkowo zwiększy liczbę uczestników oraz dodatkowych atrakcji przewidzianych dla kibiców.

  UWAGA UTRUDNIENIA W RUCHU!

  W godzinach 11:45-15:30 zostanie wyłączony ruch w Alei PTTK od ulicy Nowy Zjazd – dalej Farna (na wysokości Przechodniej) – Plac Czarnieckiego – Senatorska (odcinek wzdłuż Rynku) – Warszawska (od ulicy Lotników do Długiej). Pozostałe fragmenty trasy wyścigu (skrzyżowania) będą zamykane czasowo podczas przejazdu zawodników.

  BAZA ZAWODÓW – parkingi, zaplecze – plac targowy, znajdować się będą przy ul. Nowy Zjazd, zaś START – META – DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW – na rynku w Warce.

  Więcej informacji, regulaminy oraz rejestracja na www.ztc.pl

  Wśród miast goszczących wyścigi ŻTC BIKE RACE w naszym regionie są m.in. Grójec (1 etap), Góra Kalwaria (11 etap). Rywalizacja w Warce zapowiada się dodatkowo bardzo emocjonująco gdyż będzie to przedostatni etap cyklu, tuż przed finałem w Żyrardowie 2 września.

  Redakcja

  Zapraszamy w ostatnie dni wakacji na wiele ciekawych działań zaplanowanych specjalnie dla mieszkańców Warki…

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE