12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPiękny, wakacyjny czas na finiszu!

  Piękny, wakacyjny czas na finiszu!

  Wakacje na finiszu. Od września obowiązuje zmiana zasad z letnich na wrześniowe. Nieważne, czy jesteś uczniem czy rodzicem. Warto zatem podsumować wakacje zorganizowane dla dzieci w gminie Warka.

  W lipcu i sierpniu gminne i powiatowe Instytucje Samorządowe nie pozostały obojętne na dobro wareckich dzieci i wspólnymi siłami zorganizowały iście Bohaterskie Lato w Mieście.  Dzięki współpracy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego udało się zorganizować 27 dni zajęć dla dzieci w wieku 6-11lat. Na zaproszenie odpowiedziało 148 osób, które średnio w liczbie 35 zainteresowanych uczestniczyło w każdorazowych zajęciach. Jak sama nazwa wskazuje tematy zajęć oscylowały wokół bohaterstwa i patriotyzmu.

  Wakacyjne zagadnienia rozłożyliśmy na czynniki pierwsze. Zaczęliśmy od analizy samego słowa bohater płynnie przechodząc do przykładów zarówno tych historycznych takich jak Trojden, Piotr Wysocki czy Kazimierz Pułaski jak i współczesnych takich jak polskie wojsko, policja, straż czy nawet bohaterowie codzienności  jakimi są wolontariusze, nasi rodzice czy dziadkowie. Sierpień upływał podobnie. Patriotyzm omawiany był z punkt widzenia powstańców, języka polskiego, polskich pieśni patriotycznych itp. W ciągu wakacji odbyły się 4 wyjazdy autokarowe, które pomogły dzieciom zgłębić omawiane tematy jak i przyprawiły o mnóstwo rozrywki, były to wyjazdy do: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Skansenu Militarnego w Mniszewie, Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno oraz Kina w Grójeckim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło również zajęć sportowych, w których warecka młodzież mogła wziąć udział w każdy czwartek. Podczas nich dzieci wzięły udział w MINI MUNDIALU, Mini Zawodach Pływackich, Igrzyskach Sportowych, zmaganiach lekkoatletycznych czy zabawach podwórkowych.

  Wakacje to zdecydowanie wyjątkowy czas – wiedza podawana poprzez zabawę w sprytny i nieco ukryty sposób jest przyjmowana chętniej niż w szkolnej ławce. Zapewne stąd w murach naszych instytucji gościło tak wiele dzieci, na których twarzach codziennie malował się szeroki uśmiech. Dziękujemy wszystkim małym uczestnikom Lata w Warce za wspólną zabawę.

  W tym miejscu organizatorzy pragną tez podziękować wszystkim partnerom Bohaterskiego Lata w Warce, bez których zajęcia nie mogłyby się odbyć w tak niezwykłej formie. Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Warce, Komisariatowi Policji w Warce, PTTK oddział w Warce, 1 Grójeckiemu Ośrodkowi Radioelektronicznemu, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Agacie Łuczak, Klubowi Żołnierzy Rezerwy, Kempingowi nad Pilicą, Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce, Grupie Rekonstrukcji Historycznej, Skansenowi Militarnemu w Mniszewie, Szczepowi 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych, Katarzynie Ambroży, Grójeckiemu Ośrodkowi Kultury, Sali Zabaw Zaczarowana Jaskinia – dziękujemy za otwartość na dziecięce potrzeby i nieustanną chęć współpracy!

  GALERIĘ  ZDJĘĆ Z WAKACJI ZOBACZ TUTAJ!

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE