Więcej
  Strona głównaSportPływanieUKS OLIMPIC Warka na zawodach o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

  UKS OLIMPIC Warka na zawodach o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

  W minionym tygodniu, w dniach 20-21.04.2013 r. odbyły się zawody pływackie o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Mławie.

  Zawody organizowane przez Klub Pływacki „Płetwal” Mława są szczególnie trudne i wymagające wysiłku od młodych zawodników. Formuła zawodów przewiduje bowiem eliminacje – rano w I bloku startowym, a po południu – w II bloku startowym – finały A. W III bloku następnego dnia dystanse na 100 i 400 metrów.

  UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 25 zawodników. Najmłodszymi członkami kadry byli Jan Baczyński rocznik 2005 i Kinga Chojecka rocznik 2003. Na basenie w Mławie do walki o medale i rekordy życiowe stawiło się 25 klubów z całej Polski. Nasi pływacy startowali 110 razy i ustanowili 68 nowych rekordów życiowych.

  Wywalczyliśmy 34 medale – 11 złotych, 8 srebrnych i 15 brązowych.

  Konkurencją zdominowaną przez naszych zawodników był styl klasyczny, zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie dali szans konkurentom.

  Były to udane zawody dla naszego klubu. W klasyfikacji punktowej zajęliśmy piąte miejsce i siódme w klasyfikacji medalowej.

  Zmagania młodych pływaków monitorowane przez specjalny program badawczy wykazały, że pływacy z Warki na 25 klubów zostali sklasyfikowani na 4 miejscu ze względu na uczyniony postęp sportowy.

  Medalistami zostali:

  Daniel Witan – złoty medal na 200 m stylem dowolnym, 50 m i 100 m stylem grzbietowym i medal brązowy na 100 m stylem dowolnym;

  Michał Przybylski – złoty medal na 50 m i 100 m stylem klasycznym, 100 m sposobem zmiennym i medal brązowy na 50 m stylem dowolnym;

  Aneta Chmielewska – złoty medal na 50 m i 100 m stylem klasycznym i medal brązowy na 100 m sposobem zmiennym;

  Natalia Kościanek – srebrny medal na 50 m i 100 m stylem klasycznym;

  Damian Kościanek – srebrny medal na 50 m i 100 m stylem klasycznym;

  Cieplak Aleksandra – srebrny medal na 100 m motylkiem;

  Aleksandra Baczyńska – srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym i medal brązowy na 100 m stylem dowolnym.

  Ponadto brązowymi medalistami zostali: Aleksander Stefaniak, Dominik Łukasiewicz, Wiktor Kasprzak, Patryk Olejnik, Paula Gołębiowska, Daria Trafisz i Filip Grzesikiewicz.

  Nasi zawodnicy mają mało czasu na odpoczynek, bo już 26 kwietnia 2013r. jadą na zawody „Od Młodzika do Olimpijczyka” organizowane w Warszawie na basenie 50-metrowym.

  Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do uprawiania pływania w UKS OLIMPIC Warka.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE